SRT Yayın Akışı - 20.06.2019

GÜVERCİNSEVERLER FESTİVALE HAZIRLANIYOR15 Nisan 2019 - 15:44, Pazartesi


Tepeli Kostüm Güvercinleri Derneği (TKGD) geleneksel hale getirdiği Tepeli Kostüm Güvercinleri Festivali’nin 3’ncüsünü düzenleyecek.

Sakarya’da güvercin yetiştiriciliği giderek yaygınlaşırken, güvercinseverler tarafından büyük ilgi gören festivaller ilimizde de düzenleniyor. TKGD Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yılmazer ve tertip komitesi, festivalin son hazırlıklarını yapıyor.

12 AYRI KATEGORİDE

TKGD Başkanı Metin Yılmazer, yaptığı açıklamada festivalle ilgili bilgiler verdi. Başkan Yılmazer, “Festival kapsamında, sadece Öntepe, Çifttepe ve Arkatepe diye tabir edilen, kostüm güvercinlerinin 12 ayrı kategoride, kendi ırklarının taşıdıkları özelliklere göre puanlanacağı bir yarışma olacak. Her kategoride 1, 2 ve 3. seçilen güvercinlere kupa verilecek. Festivalimiz 28 Nisan Pazar Günü saat 07.30-18.00 arasında Eski Toyota Hastanesi’nin arkasında ve Sakarya Nehri kenarında bulunan, Nehir Düğün Salonu’nda olacaktır. Tüm güvercinseverleri bekliyoruz’’ dedi. Sefa OKUMUŞ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur