SRT Yayın Akışı - 16.10.2019
Son Dakika

1. OSB ‘ORTAK AKIL’ İLE BÜYÜYOR15 Nisan 2019 - 15:48, Pazartesi

Sakarya 1’inci Organize Sanayi Bölgesi Ortak Akıl Toplantıları’nın 13’üncüsü yapıldı. İlin en büyük OSB’sinde üretimin sürdüğü 62 fabrikada 10 bine yakın kişi çalışıyor. SOSB’nin gücünü koruması ve potansiyeline ulaşabilmesi için 10 parametre belirlendi.

Turkishtime ve Halkbank'ın organize sanayi bölgelerinde düzenlediği "Ortak Akıl Toplantıları"nın on üçüncüsü, Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (SOSB) gerçekleşti. Prof. Dr. Ercan Gegez'in moderatörlüğünde düzenlenen toplantıda, bölge sanayicileri ile SOSB'un potansiyelleri ve yapılması gerekenler masaya yatırıldı. Toplantıda, hızla değişen küresel rekabet koşullarında SOSB'un gelecekte de gücünü koruyabilmesi ve potansiyellerini ortaya koyabilmesi için bölge sanayicilerinin katılımıyla Stratejik planlama, yetişmiş eleman, işsizlik fonu, teşvik sistemi, enerji maliyetleri, bina tesisi konularındaki 10 parametrede görüş birliğine varıldı.

 EN İYİ DURUMDAKİ OSB'LERDEN BİRİ

Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi, ağırlık otomotiv yan sanayide olmak üzere tekstil, metal işleri, makine imalatı, elektrik - elektronik, inşaat ve ilaç sektörü temsilcilerinden oluşuyor. Bölgede, tahsisi yapılan arsalardan 62 adedinde kurulu fabrikalarda üretim devam ederken, bu işletmelerde ekonomik dalgalanmalara bağlı olarak da 9500 civarında işçi çalışıyor.

SOSB, 318 OSB içinde yasalara uyum, çevre, ucuz enerji ve diğer alt yapı hizmetleriyle en iyi durumdaki OSB'lerin başında geliyor. Genişleme alanına 55 sanayi parseli ve 416 küçük işyeri eklendi.  Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 263 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur