SRT Yayın Akışı - 20.06.2019

MEFKÛRE ÇANAKKALE’DE15 Nisan 2019 - 15:52, Pazartesi


Mefkûre Ortaokulu öğrencileri okul idaresi ve Sosyal Bilgiler zümresi tarafından Şehitler Haftası’nda milli şuur ve tarih bilincini güçlendirmek amacıyla organize edilen Çanakkale Şehitlikleri Gezisine katıldılar.

Konaklamalı olarak gittikleri Çanakkale’de sabahın erken saatlerinden itibaren profesyonel rehber eşliğinde 57. Piyade Alayı Şehitliği, Conk Bayırı, Şehitler Abidesi, Meçhul Asker Anıtı, Şahindere Hastane Şehitliği ve Rumeli Mecidiye Tabyasını gezdiler. Rehberin etkileyici sunumuyla tarihi adeta yaşayan öğrencilerimiz duygulu anlar yaşadılar.

Öğrencilerimiz bir ulusa can veren, şehitlerinin kanıyla kazanılmış bu topraklarda Çanakkale destanının nasıl yazıldığını yerinde öğrendiler. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur