SRT Yayın Akışı - 06.06.2020
Son Dakika

YAZAR ASAL HENDEK'TE19 Nisan 2019 - 13:29, Cuma

Çocuk ve genç kitapları yazarı Yusuf Asal, Hendek Şehit Mahmutbey Ortaokulunda gerçekleştirdiği söyleşi sonrası kitaplarını imzaladı.

Patates Spor, Kafadan Yumurta, Matrak Sınıf ve Çılgın Serisi gibi çok okunan çocuk kitaplarının yazarı olan Yusuf Asal, söyleşiye kendisini öğrencilerle buluşturan okul idaresine ve öğretmenlerine teşekkür ederek başladı. Asal, söyleşisinin ilk bölümünde öğrencilere kurguladığı masalı anlatarak hitap ettikten sonra öğrencilere bol bol kitap okumalarını, interneti gereksiz kullanmamaları ve kendilerine hedef koymaları tavsiyesinde bulundu.

KARAKTERLER GERÇEK HAYATTAN

Öğrencilerden gelen “Yazmaya nasıl başladınız?” sorusuna “Yazmaya babamın aldığı not defteri ile başladım.” diyerek cevap veren Yusuf Asal, kitaplarında kullandığı kahramanları gerçek yaşamdan seçtiğini de dile getirdi. Patates Spor’daki Cumali karakterinin kendisi olduğunu söyleyen Asal, bir soru üzerine herkesin yazar olabileceğini ama herkesin iyi bir yazar olamayacağını vurguladı. Yazar Asal Okul Müdürü Recep Yazıcı’nın çiçek takdim etmesinin ardından öğrenciler için yazdığı kitapları imzaladı. Kadir KAZIN

Bu haber toplam 455 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar