SRT Yayın Akışı - 23.07.2019

BU İŞ ANCAK SEVEREK YAPILABİLİR21 Nisan 2019 - 13:37, Pazar


Adabilim Okulu Anasınıfı öğrencileri Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Merkez Grup Amirliği'ni ziyaret etti.

Öğrenciler Eğitmen Emre Avcı ve İtfaiyeci Şenol Vural nezaretinde birimleri gezerek itfaiyecilik mesleğinin şartlarını ve zorluklarını öğrendiler. Komuta merkezine de giren minik öğrenciler örnek bir yangın ihbarının nasıl yapılacağını ve bu ihbarı yaparken nelere dikkat edilmesi konusunda bilgi aldılar. Özellikle itfaiye araçlarının bulunduğu garaj öğrencilerin çok ilgisini çekti. Sırayla araçlara çıkarak direksiyonda poz veren öğrenciler bu şekilde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

İTFAİYECİLİK MESLEĞİ

İtfaiyecilik mesleği ile ilgili öğrencilere değerlendirmede bulunan Eğitmen Emre Avcı "İnsanların canını ve malını korumak ve kurtarmak amacıyla kendi canını ortaya koyduğu kutsal bir meslektir. Her mesleğin sıkıntıları olduğu kadar itfaiyenin de sıkıntıları vardır. Bunların en başında itfaiyecilik insanların canını ve malını kurtarırken olay yerinde karşılaştıkları zorluklardır. Bu meslek sevilerek yapabilecek gönül verilerek yapılabilecek bir meslek. Personel arkadaşlarımızın hepsi bu mesleği severek ve gönülden yapmaktadır. Buda ekibimizin yangınlardaki ortaya koyduğu başarından belli olmaktadır” dedi. 

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur