FİLM VE DİZİ ve YARIŞMALARDAKİ AHLÂK ÇÖKÜŞÜ23 Haziran 2022, Perşembe

RTÜK’ ün denetlemekte aciz kaldığı, doğrulardan sapılmaya sebebiyet verilen  her yeni film ve diziler toplumsal ahlâkı bozmaktadır. Bu rezil yapımlar yerine yarıları kadar gerçeklerin yapılması, gençlik ve aile yaşamını müspet noktalara taşıyacağı bir gerçektir. 

 

              Ahlâk dışı film ve diziler sayesinde toplumun ahlâkı bozulmaktadır. İnsanın kendi yatak odasında yaşamaya utandığı ne sahneler var o dizi ve filmlerde. Kaliteli film veya dizi yapamayanlar pirim yapsın diye şehvet, dehşet ve vahşet filmleri çekmekte birbirleri ile yarış içindedirler. Buna kendisini ön planda tutmaya çalışan bazı sanatçıların! Oynadıkları film ve dizi ile uyumlu yaşamları durumu daha da vahim bir duruma getirmektedir.

 

               Son yıllarda tv ve sinemalarda yayınlanan dizi ve filmler yüzünden ahlâksızlığın yayılması, Ceddimiz Osmanlı tarihinin en inançlı şahsiyetlerinin, çocuklarımız tarafından yanlış tanınır hale gelmesi bunun en önemli delillerindendir.

 

                Geride kalınca  toparlamak çok zor olur. Meşhur kuraldır,‘’ilerlemeyen geride kalır’’. Milletimizin çektiği acı ve kahramanlıklardan yüzlerce senaryo çıkar. Ezanların Türkçe okutulması, Kur’ an öğreniminin yasaklanması acılarından ve kahramanlıklarımız için de birçok film ve dizi yapmak mümkündür. Bu hususlardaki rahmani çalışmalarından dolayı merhum Yücel Çakmaklı ağabeyimi rahmetle anıyorum. 

 

                Dehşet, şiddet, şehvet içererek temel ahlâkı bozan bu dizi ve filmlere dur diyecek bir yetkili arıyorum. Hiç bir ahlâki değeri olmayan bu dizi ve filimler devam ettiği müddetçe memleketimin ahlâk temelleri dinamitlenmeye devam edilecektir.

 

                Ön safta yer alarak aydınlığın onurundan, bilimin ışığından bahseden bu günün darbe çığırtkanı kişilerin ahlâksız film ve dizilerinden  bazılarını hatırlatmak istiyorum. ‘’ Parçala beni Behçet, Ah deme oh de, Vur öp okşa, Seks piliçleri, Ah Mualla oh ne ala,  Fırçana bayıldım boyacı vs. ( Bu filmleri!12 eylül darbesi sonrası yasaklayan Sn. Kenan Evren ve ekibine teşekkür ediyorum) Ama en son modeller halâ serbest ve çok revaçta!; Hanımın çiftliği, Aşk-ı memnu, Kuzey güney, Yaprak dökümü, Unutulmaz,’’ evet bu rezil filmlerin ve dizilerin hiçbiri unutulamaz. Bu film ve dizilerin yapımcılarını yaptıkları ahlâk katliamlarını hatırlatmak içinde asla unutmayacağız. 

 

 

 

                 Bu cinsel içerikli film ve dizilerin hangi boyutlara vardığını gerçeği ile yazmaya ne dilim ne de ahlâkım müsait. Film ve dizilerdeki bu ahlâk çöküşün engelleyebilmek  için  yıllardır büyük bir gayretle çalışan Filmsan başkanı Ferdi Merter Fosforoğlu’ na teşekkür ediyorum. Gayretleri şu ana kadar müsbet bir netice vermemiştir. Sabırla bekliyoruz.

 

                 Ya Acun! un yaptığı SURVİVOR denen rezaletle son perdesindedir.15-20 bay bayan 4/3 çıplaklık bir vaziyetteki yarış ve  seromonileride bunlardan biridir.Merak ediyorum bu programı karşılığı Acun!nasıl can verecek.Bizlere düşen görev  de duyarlı davranarak bu dizi, film ve bu tür yarışma rezaletlerine yapımına dur diyebilmek için onları seyretmeyerek  paylaşımlar yaptırmamaktır. Kalınız saadetle.  Saygılarımla.