SRT Yayın Akışı - 30.05.2020
Son Dakika

TANK PALET’İN SATIŞI SÜRECEK10 Mayıs 2019 - 09:59, Cuma

Danıştay 13. Dairesi, Tank-Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı açılan davada, fabrikanın otoyol, baraj ve gölet gibi varlıklardan farkı olmadığı gerekçesiyle özelleştirilmesinin durdurulmasına gerek olmadığına karar verdi.

HUKUKA AYKIRI OLDUĞU

HARB-İŞ Sendikası’nın, Arifiye’de Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı 1. Ana Bakım Fabrikası’nı özelleştirmeye açan 21 Aralık 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin yürütmesinin durdurulması için açtığı dava karara bağlandı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın görevlerinin kanunla ya da kararname ile Cumhurbaşkanlığı’na verilmediği öne sürülen davada, kararın yetki unsuru bakımından hukuka aykırı olduğu iddia edildi.

OTOYOL, BARAJ VE GÖLET GİBİ 

DAVAYI karara bağlayan Danıştay 13. Daire Hâkimliği, fabrikanın otoyol, baraj ve gölet gibi varlıklardan farkı olmadığı gerekçesiyle özelleştirilmesinin durdurulmasına gerek olmadığına karar verdi. Danıştay, işlemin yürütmesinin durdurulması talebini reddederek, “Tesis edilen işlemin, ekonomide verimlilik artışı ve kamu giderlerinde azalma sağlama amaçlarına ve özelleştirme ilkelerine uygun olduğu sonucuna varılmıştır” denildi. 

Bu haber toplam 376 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar