SRT Yayın Akışı - 30.05.2020
Son Dakika

RAPOR HAZIRLAYACAĞIZ15 Mayıs 2019 - 09:58, Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, Adapazarı Hızırtepe Mahalle Muhtarı Fatih Eltutan’a mahallenin sorunlarını sordu. Muhtar Eltutan, mahallenin sorunlarını bir dosya hazırlayarak rapor halinde Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ya sunacaklarını ifade e

Muhtarlıkta ilk dönemi olduğunu ifade eden Adapazarı Hızırtepe Mahalle Muhtarı Fatih Eltutan, “Muhtarlıkta bu yıl benim ilk dönemim. Bu işe esnaf olduktan sonra başladım. Bu mahallede esnaflık yaptığım için mahallenin, insanların sorunlarını daha iyi görüyorum. O bakımdan muhtar adayı oldum, sağ olsun mahalle halkımın oyu ile muhtar oldum. Rakiplerimle hiçbir zaman sorun yaşamadım. Tam aksine birbirimize saygı ve sevgi çerçevesinde demokratik bir seçimi geçirdik. Azalarımızı da mahallemizin belli bir kesimini hitap eden kişilerden seçtik. Mahalleye hakim, sorunlarına hakim, insanlarla diyalog içinde olan insanları seçtik” dedi

TEMEL SORUNLAR

Mahallenin temel sorunlarından da bahseden Muhtar Eltutan, “Resmi kayıtlara göre mahallemizin 11 bin nüfusu var. Mahallemiz Adapazarı’nın girişinde yer alıyor. Ulaşım sorunu olmayan tek mahalleyiz. Sorunları çok olmayan bir yerdeyiz. Mahallemizin 57 tane ara sokak, 5 tane ise ana caddesi bulunmaktadır. Mahallemizin en büyük temel sorunu altyapı ve üstyapıdır. Ama bu sorunlar tüm mahalle için geçerli değil. Bazı sokaklarımızda altyapı ve üstyapılar tamamen yenilenirken, bazı sokaklarımızda bu sorunlarla karşı karşıyayız. Bu konuda Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu’ya bir rapor sunacağız’’ diye konuştu.

UYUŞTURUCU BAĞIMLILARI DOLU

Fatih Eltutan, “Bir diğer temel sorunumuz ise devlet kurumlarına ait atılda bulunan iki yurt alanı çevreyi olumsuz etkiliyor. Uyuşturucu bağımlılarının adeta meskeni haline geldi. Bu alanların bir an önce düzenlenip mahalle halkına kazandırılmasını istiyoruz. Bunun yanı sıra mahallemizde 3 tane çocuk parkı var. Bu parkların 2 tanesi maalesef kullanılamaz halde. Bu parkların bir an önce onarılmasını istiyoruz” dedi.  

ÜST GEÇİT YAPILMALI

Muhtar Eltutan, “Mahallem için en çok istediğim proje ise yayalar için bir üst geçit yapılması. Mahallemiz Adapazarı girişine yakın olduğundan dolayı Tek Yokuşu mevkiinde vatandaşlar karşıya geçmekte zorlanıyorlar. Mahalle muhtarlığı olarak o bölgeye yayalara bir üst geçit yapılması için çaba sarf edeceğim. Belediye başkanımdan talep edeceğim. Bizim amacımız devlet ve millet arasında köprü kurmak. Önümüzdeki yıllarda vatandaşlarımla herhangi bir sıkıntı yaşamayacağına inanıyorum. Mahallemiz kavgası, gürültüsü olmayan güzel bir mahalle. Allah’ın izniyle 5 senede büyüklerimizle birlikte nakış işler gibi her şeyi yapacağız” dedi.

Bu haber toplam 418 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar