SRT Yayın Akışı - 30.05.2020
Son Dakika

ADAPAZARI MECLİSİ TOPLANDI15 Mayıs 2019 - 14:36, Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

Adapazarı Belediye Meclisi Mayıs ayı ikinci oturumu, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu başkanlığında yapıldı. Tek gündem maddesi ile ilgili toplanan mecliste, 2018 Mali Yılı İdari ve Taşınır Kesin Hesabı kabul edildi.

GELİR GİDER DENGESİ

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu başkanlığında toplanan mecliste gündem maddesi ile ilgili konuşan Plan Bütçe Komisyonu Üyesi, MHP Meclis Üyesi Mehmet İr, hazırlanan bütçelerde amacın geleceğe dair bir umudun planlanması olup, gelir gider dengesini kontrol altına almak olduğunu ifade ederek, “2018 yılı ile ilgili kesin Bütçe raporu çeşitli tablolar ve bu tabloların içinde rakamlardan oluşan teknik hesaplar olup siz meclis üyelerimizin bilgilerine sunulmuştur. Raporda Mali Hizmetler Müdürü’nün bize sağladığı kolaylık için teşekkür ediyoruz. Raporu incelerken komisyon başkanımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Önümüzdeki dönemde komisyonumuzla birlikte aktarmaları minimum olan daha dengeli bir bütçe tasarlayacağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

GİDERLER USULÜNE UYGUNDUR

CHP Meclis Üyesi Haluk Akbay, bütçenin planlı finansal bir faaliyet olduğunu ifade ederek, “Başarılı olabilmemiz için tahakkuklara dikkat edilerek kontrollü olmamız gerekir” diye konuştu. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Meclis Üyesi Evren Çakırsoy, 2018 Yılı Mali İdari ve Taşınır Kesin Hesap Planı Komisyon çalışmalarında birlikte çalıştıkları Mali Hizmetler Müdürüne teşekkür ederek, “Görüşlerinize sunduğumuz 2018 yılı bütçesini stratejik plan ve performans programları dikkate alınarak analitik bütçe sistemi ve Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe yönetmeliğine göre hazırlanmıştır. 2018 yılı bütçemiz 126 milyon 500 TL olup giderler 124 milyon 217 TL ile yüzde 98,20’lik oranda gerçekleşmiştir.

TAKIM İŞİ

Bütçe harici ödeme yapılmamış olup giderler, gerçek usulüne uygun olarak harcanmıştır. Performans programına uygun olarak hazırlıkları yapılan Bütçe süreci ise Haziran ayında başlayıp Ağustos Ayı sonunda encümene sunulur. Ekim ayı içinde de onaylanır. O yılın bütçesi ilgili yılın ocak ayında yürürlüğe girer. Bu nedenle yapılmakta olan bir takım iş ve işlemin bir önceki yıldan devir gelen sürecinden sonra gerçekleşmesinden dolayı küçük hedef farklılıklarına rastlanılması olası ve mutlaktır” dedi. Adapazarı Belediyesi Haziran Meclis Toplantısı, 10 Haziran 2019’da saat 14.00’da gerçekleştirilecek. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 318 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar