SRT Yayın Akışı - 13.07.2020
Son Dakika

GERİ DÖNÜŞÜM KUTULARINA TEPKİ!10 Haziran 2019 - 16:29, Pazartesi

Akyazı'da hayır amaçlı kullanıldığı sanılan giysi kumbaralarının geri dönüşüm için kullanıldığı iki yıl sonra anlaşıldı. Vatandaş belediye logolu dönüşüm kutularına tepkili.

Akyazı'da hayır amaçlı kullanıldığı sanılan ancak geri dönüşüm firmasına ait olduğu öğrenilen giysi ve ayakkabı kumbaraları tepkiye neden oldu. İki yıl önce ilçenin farklı noktalarına konulan kumbaralarda belediye logosunu gören vatandaşlar hayır işlediğini düşünerek eski-yeni giysiler bıraktı. İki yıl sonra ortaya çıkan gerçek hayır işlediğini düşünen vatandaşlarda hayal kırıklığına neden oldu

HAYIR ÇARŞISI

Sosyal medyada gündeme gelen geri dönüşüm kutuları 2 yıl önce Akyazı’nın ana arterlerine yerleştirilmiş ve birçok vatandaş yeni eski demeden kutulara hayır için giysilerini atmaya başlamıştı. Akyazı Belediyesi tarafından hizmete alınan ‘Hayır Çarşısı’ için kullanıldığı düşünülen kumbaraların geri dönüşüm firmasına kazançtan başka bir şey sağlamadığı ortaya çıkınca tepkiler gelmeye başladı

YENİ SÖZLEŞME YAPTI

Geri dönüşüm firması belediyeyle 6 aylık yeniden sözleşme yaptı. Akyazı Belediyesiyle masaya oturan firmanın 6 aylık süre için bir bedel karşılığında sözleşmeyi uzattığı bilgisine ulaşıldı. Belediye gelen şikayetler üzerine Başkan Bilal Soykan’ın  kutu üzerinde ki belediye logo ve isimlerinin sökülmesi talimatı verdiği öğrenildi. Belediyenin 6 ay sonrasında firma ile yeniden sözleşme imzalamayacağı gelen haberler arasında.

Bu haber toplam 217 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar