SRT Yayın Akışı - 19.09.2019
Son Dakika

OKUL TEKRAR AÇILSIN12 Haziran 2019 - 09:34, Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, Nasuhlar Mahalle Muhtarı Orhan Burhan’a mahallenin sorunlarını sordu. Muhtar Orhan Burhan, mahallesindeki öğrencilerin taşımalı sistemle okula gittiklerini belirterek, atıl durumda olan okulun tekrar açılmasını iste

Kendisini  kısaca tanıtan Nasuhlar Mahalle Muhtarı Orhan Burhan, “1960 yılında Adapazarı Nasuhlar Köyü’nde doğdum. Evliyim 5 çocuk babasıyım. 7 tane torunum var. Çiftçilikle uğraşıyorum. Muhtarlık benim ilk dönemim. Daha öncelerinde muhtar azalığını yaptım. Köy işlerinde çalıştım. Köyümüze yeni bir şeyler olsun diye muhtar olmaya karar verdim. azalarımı  da köyümün gençlerinden seçtim” dedi. 

ÇOCUK PARKI EKSİK

Mahallenin temel sorunlarından da bahseden Muhtarı Orhan Burhan, “Mahallemde 120 seçmeni var. 35 hane bulunmaktadır. Burası eskiden bir köydü sonradan mahalleye dönüştürüldü. Temel sorunumuz bir camimiz eski. Bunun yanı sıra altyapıya ihtiyacımız var. Tarla yollarımızın bir kısmı tamamlandı bir kısmı ise yapım aşamasında. Çocuk parkımız eksikliğimiz var. Daha önce burada bir çocuk parkı vardı ama benim haberim olmadan yaklaşık 2 yıl önce bu parkın kaldırıldığını öğrendim. Bunu belediyeye ilettim geleceğini söylediler. Mahallemde öğrencileri eğitimi taşımalı sistem vasıtasıyla gerçekleşiyor. Bundan 9 10 yıl önce bu mahallemde ilk okul binası vardı. Şimdi ise kullanılamaz halde. Eğer ki mahallem sakinleri bu okulun tekrar açılmasını isterlerse ve de Milli Eğitim Bakanlığı uygun görürse tabiî ki çaba sarf edeceğiz. Eskiden benim çocuklarım bu okulda okudu” dedi.

İŞİMİ SEVEREK YAPIYORUM

Mahallesinde istediği projelerden de bahseden Muhtar Orhan Burhan, “ Projemiz var. Bu konuda belediye başkanımıza ilettik. Mahallemin gençleri için bir spor sahası yaptırmayı, ayrıca düğün cemiyet yapmak için ise kapalı bir alan yapmayı hedefliyoruz. Ben işimi severek yapıyorum. Hem muhtarlık hem de çiftçilik yapıyorum. Ben daha öncelerde başka illerde de çalıştım. İnsanlarla iç içeyim. Türkiye’nin her yerini gezdim gördüm.  Kendime göre bazı yapacağım işlerim var. Muhtar olarak elimden geleni yapmaya çalışırım. Burası köyden çıkıp mahalle oldu. Tabiî ki yeni imar planlar çerçevesinde belediyenin istediği doğrultuda  hareket edeceğiz. Benim 5 yıl içersinde bu mahalleye yapacağımız  hizmetlerle  farkımı göstermek istiyorum” dedi.

Bu haber toplam 286 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur