SRT Yayın Akışı - 19.09.2019
Son Dakika

MENGEN; ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNLARIMIZ VAR12 Haziran 2019 - 09:43, Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Yönetim Kurulu üyeleri Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli ve Belpaş Genel Müdürü Osman Çelik’i ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Ziyaretlerde konuşan Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen eğitim ve gündeme dair konularda açıklama yaptı.

Mengen; Zirveden yeni ufuklara başlayan yolculuğumuzda; sendika olarak büyümenin, üyesine ve ülkesine kazanım üretmenin, eğitim sistemine yönelik raporlar ortaya koyarak, teşkilat eğitim faaliyetleriyle daha nitelikli bir sendikacılığa kapı aralayarak, kültüre ve sanata dair etkinlikler yaparak ve neticesinde güven tazeleyerek yeni ufuklardan yeni umutlara yolculuğumuzu başlattık dedi.

Eğitim politikalarının ayakları yere basan yanlarının artması için gayretimizi sürdürüyoruz diyen Mengen; Ortaöğretim tasarımının bazı sorunları olduğunu görüyoruz. Bu tasarımın ayaklarının yere basmaktan çok uzak olduğunu, ara boşlukların doldurulması gerektiğini, kabul edilebilir bir seviyeye çekilmesi gerektiğini ifade ettik. Buna ilişkin düşüncelerimizi paylaştık. Yeni orta öğretim tasarımı öğretmenleri mağdur etmemeli. Ders sayısı azalmalı ancak norm kadro açığı meydana getirmemeli. Bunların tamamını her platformda dile getirdik” şeklinde konuştu.

Ağustos ayında gerçekleştirilecek Toplu Sözleşme’nin kamu görevlilerinin sorunlarına ilişkin çözüm yeri olması beklentisi taşıdıklarını ifade eden Mengen; 5. Dönem Toplu Sözleşmeye gidiyoruz. Kamu görevlilerinin kazanım yelpazesinin genişlemesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Şimdiye kadar çözülmez denilen konular çözüme kavuştu. Ancak her zaman daha iyi için çalışmak durumundayız. Çözülmesi gereken sorunlarımız var. Sözleşmeli öğretmenlerimiz var. Arkadaşlarımızın eş ya da iş tercihine zorlanması gibi bir garabet var. Bunun ortadan kaldırılması sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi için gerekli adımların atılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek birlikte uyumlu çalışmalara imza atacaklarını belirtti.

Belpaş Genel Müdürü Osman Çelik; Belpaş’ın hedeflerini büyüterek şehre katkısını artırmak istediklerini ifade etti. Eğitim-Bir-Sen çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyen Çelik ziyaret için teşekkür etti. Ziyaret sonunda Eğitim-Bir-Sen Kurucu Genel Başkanı M. Akif İnan’ın eserlerinden oluşan kitap seti takdim edildi.

Bu haber toplam 207 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur