Özsoy Gazetemizi Ziyaret Etti14 Haziran 2019, Cuma

TABLO HEDİYE ETTİ

Sakarya’daki medya kuruluşlarını gezen Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Sakarya’da daha çok gence spor yaptırmak için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyerek, Sakarya Medyasının da spora olan desteğine teşekkür etti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy,  Şube Müdürü Sebahattin Karakoç ve Sabahattin Zaim Yurt Müdürü Paşa Odabaş Adapostası Gazetesini ziyaret etti. Genel Yayın Yönetmeni Hamdi Yuluğ ile bir araya gelen Özsoy, Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Yurtlarda kalan öğrencilerin hazırladığı tabloyu hediye etti.

“YURT KAPASİTESİ ARTTI”

İl Müdürü Arif Özsoy yurt kapasitesini artırdıklarını dile getirerek, “3-5 sene mevcut yurtlar olduğunu dile getirdi. Özsoy konuşmasının devamında şu ifadeler eyer verdi, “Şuan Sakarya’da 11 bin 750 kişilik yurt kapasitemiz var. Buna ek yapmayı başardık ve 4 bin 500 daha arttırdık. Toplamda 16 bin 250 kişiye çıkardık. Vadi54’ü aldık. 750 kapasiteli bir yer. 3 bloktan oluşuyor. 3 sene önce niyetlenmiştik ama bugüne nasip oldu. Sabahattin Zaim yurdumuzun yanında bir yerimiz vardı. Görüşmeler bitti. Oranın da imzaları atılır. Yurtlar konusunda sıkıntımız şuan için kalmadı. 3-5 sene mevcut yurtlarımız bizi götürür. Öğrenci yurda 285 TL veriyor. 375 TL de katkı payları ile biz geri iade etmiş oluyoruz” dedi.

“GENÇLERİN YANINDAYIZ”

Özsoy, “Yemek içmek ile katkı payı veriliyor. İnterneti, spor faaliyetleri vesaire bonusu oluyor. Günlük 12,5 TL yemek ücreti ödüyor devlet. Sabah için 4 TL, akşam için 8,5 TL katkı payı veriliyor. Öğrenci akşam yemeğinde 10 TL’lik yemek yiyorsa bunun 1,5 TL’si öğrencinin cebinden çıkıyor. Sakarya’da öğrencilerimizi en azından ilk 2 senesinde yurda çekmenin çabasındayız. Çevreyi tanısın, kendisine zarar nereden gelir bunları öğrensin istiyoruz. 2 sene bizimle kalsınlar ondan sonra istedikleri yere gidebilirler. Yurtların ciddi avantajları var. Geceleri çok ciddi eğitim oluyor yurtlarda. Sığınaklarımızı spor salonlarına çevirdik. Tüm spor aletleri öğrencilerimizin hizmetinde hazır duruyor. Yurtlarımız bu konuda çok avantajlı” şeklinde konuştu.

“16 İLÇEDE DE VARIZ”

Çeşitli branşlarda 16 ilçedeki gençlere hizmet ettiklerini ifade eden Özsoy, “2018-2019 Eğitim ve Öğretim döneminin sona ermesi ile birlikte tatile çıkan öğrencilerimizi, spor tesislerimize bekliyoruz.  İl Spor Merkezlerimizin yanı sıra , Gençlik Merkezleri ve Yurt Hizmetlerimizle ortaklaşa düzenlenecek olan Yaz Spor Okullarına İl genelindeki tüm çocuk ve gençlerimizi bekliyoruz.  Çocuk ve gençlerimizin, yaz döneminde spora yönlendirilmeleri fiziksel ve sosyal gelişimlerine büyük katkı sağlayacaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından son yıllarda gerek sportif faaliyetler, gerekse tesisleşme açısından İlimiz önemli mesafeler kat etti. KYK İl Müdürlüğümüz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün birleşmesi ile sorumluluğumuz bir kat daha arttı. Şimdi daha fazla personel, daha çok tesis  ve daha çok sporcu ile Sakarya’ya en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Yaz Sezonunun gelmesi ile birlikte tesislerimizde bakım ve onarım çalışmalarına başladık. Sakarya gençlerine daha çok hizmet vermek için il genelinde Gençlik Merkezleri açmayı planlıyoruz.  Vatandaşlarımızın daha çok spor yapması ve spor tesislerimizde faydalanmasını sağlayan tüm İl Müdürlüğümüz personeline teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber toplam 180 defa okundu.