SRT Yayın Akışı - 15.08.2020
Son Dakika

ENDOSKOPİ ÜNİTESİ YENİLENİYOR18 Haziran 2019 - 16:31, Salı

Haberin Fotoğrafları

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Korucuk Kampüsünde yeniden düzenlenen Endoskopi (ERCP) Ünitesinde incelemelerde bulundu.

SAÜEAH Korucuk Kampüsü Yöneticisi Başhekim Yardımcısı Dr. Selman Alikılıç ile Prof. Dr. Aydın Şeref Köksal ve Doç. Dr. Ahmet Tarık Eminler’den çalışmalar hakkında bilgi alan Doç. Dr. Aziz Öğütlü, SAÜEAH’da ileri teknik teşhis ve tedavi uygulamalarında endoskopi ve kolonoskopi hizmetinin ilimiz ve bölge halkına daha kaliteli sunulması için fiziki alanlar başta olmak üzere tadilat ve yenileme çalışmaları yapıldığını dile getirdi. Korucuk Kampüste var olan iki endoskopi odasının beşe çıkarıldığını kaydeden Öğütlü, yapılan çalışmayla daha önce mevcut olmayan hasta gözlem alanının altı yataklı olarak hizmete gireceğini belirtti.

HASTA KABÜLÜ

Terapötik Endoskopi (ERCP) salonunun genişletildiğini dile getiren Öğütlü, iki adet motilite laboratuvarı yapıldığını ifade ederek “Burada daha önce var olan yıkama ve dezenfeksiyon odalarımız uygun hale getirilip, genişletildi. Yeni üniteye doktor toplantı odası, personel dinlenme odası ve temizlik odası eklenerek, hastalara WC ve soyunma kabini yapıldı. Randevu ve kayıt sekreterliği endoskopi dışına alınarak hastalara ön bekleme alanı oluşturuldu. Yenileme çalışmaları süren ünitemizin önümüzdeki ay hasta kabulüne başlamasını planlıyoruz” diye konuştu.  Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 401 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar