SRT Yayın Akışı - 16.10.2019
Son Dakika

SAKARYA SİYASETİ BAŞSIZ KALDI21 Haziran 2019 - 09:08, Cuma

Milletvekillerinden sonra, partilerin Sakarya il başkanları, AK Partili belediye başkanları ve şehrin önemli bazı isimleri Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde etkili olmak amacıyla İstanbul’u mekan tutunca, Sakarya siyaseti de İstanbul’a kilitlendi.

HERKES İSTANBUL’DA

Ak Partili Sakarya milletvekilleri, İl Başkanı Yunus Tever ve yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanlarından sonra, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, İl yönetim kurulu üyeleri, MHP’nin bazı ilçe başkanları, CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır başkanlığında oluşan bir heyet de İstanbul’a karargah kurdu. Sakaryalı siyasetçiler Pazar günü yapılacak olan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde etkili olmak amacıyla gece-gündüz demeden yaklaşık 10 gündür Sakaryalılar’ın ağırlıkta olduğu bölgelerde ‘Hemşehricilik’ markajı uygulayarak yoğun bir seçim çalışması sürdürüyor.

23 HAZİRAN’DAN SONRA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi, Sakarya siyasetini zaman zaman başsız bırakırken, son yıllarda görülmemin bir durgunluğa da neden oldu. Özellikle belediye başkanlarının günün erken saatlerinden itibaren mesailerini İstanbul’da semt semt gezerek seçim çalışmalarında harcamaları belediyelerdeki işlerin de aksamasına neden oldu. Öte yandan, ilçe belediyelerinde alınacak bazı önemli kararların 23 Haziran Pazar gününden sonraya bırakılması, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ne denli önem verildiğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor. 

Bu haber toplam 360 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur