SRT Yayın Akışı - 16.10.2019
Son Dakika

İSTANBUL’UN TARİHİNİ GEZDİLER23 Haziran 2019 - 13:19, Pazar

Haberin Fotoğrafları

Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi proje sınıfları öğrencileri okulların tatil olmasını fırsat bilerek İstanbul'a ziyaret düzenledi.

Öğrenciler, günümüze kadar gelen maddi ve manevi eserleri  rehber eşliğinde gezerek yerinde inceleme ve anlama fırsatı buldular.Geziye ilk olarak İstanbul'un manevi fatihlerinden Eyyüb Sultan Hazretlerini ziyaret ile başlayıp  daha sonra Panoroma 1453 , Ayasofya ,Sultan Ahmet Cami , Topkapı Sarayı ,Kutsal Emanetler, Gülhane Parkı , İslam Bilim   - Teknoloji Tarihi Müzesi ve son olarak Çamlıca Camine giderek anlamlı bir gün geçirdiler.

MUTLU AYRILDILAR

Akyazı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri bu ziyaret sayesinde kendilerine miras bırakılan birçok eseri yakından görme fırsatı bulduklarını özellikle Osmanlı Devletinin ihtişamını ve gücünü daha iyi anladıklarını İslam Bilim   - Teknoloji Tarihi Müzesinde ise  Tıp alanında ecdadımızın dönemine göre ne kadar ileri düzeyde gelişmiş olduklarını 15. yüzyılda yapılan bazı çalışma örneklerinin hala günümüzde izlerini görebildiklerini Osmanlı Devleti’nin özellikle o dönemki medeniyetlerden ilim , bilim ,tıp  ve fen alanında ne kadar ileri olduklarını daha iyi anladıklarını bununda aslında kendi sorumluluklarının ne kadar fazla olduklarını daha iyi idrak etmelerini sağladığını yapılan geziden dolayı çok mutlu olduklarını belirttiler.

Bu haber toplam 157 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur