SRT Yayın Akışı - 16.10.2019
Son Dakika

AK PARTİ’DE 31 MART VE 23 HAZİRAN’IN FATURASI KESİLİYOR25 Haziran 2019 - 04:42, Salı

23 Haziran'daki İstanbul seçimindeki 9 puanlık ağır yenilgi AK Parti'de taşları iyice yerinden oynattı. Kulislerde, aralarında Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un da yeraldığı birçok ismin görevinden alınacağı konuşuluyor.

ERDOĞAN TALİMATI VERDİ

Ak Parti’de 31 Mart seçimlerinde yaşanan başarısızlığın ardından 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine kadar askıda tutulan ‘Kökten temizlik’ için, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla düğmeye basıldığı iddia edildi. Özellikle İstanbul seçiminde yaşanan tarihi hezimetin faturasının kesileceği isimlerin ise belirlendiği savunuluyor. Kökten temizlik operasyonuyla birçok ismin koltuğunu kaybedeceği öne sürülüyor. AK Parti’ye yakın kaynaklar, parti içindeki operasyonun parti genel merkezi ile sınırlı kalmayacağı, il ve ilçe teşkilatları ile kabineye de yansıyacağı görüşünde.
 

İL VE İLÇE TEŞKİLATLARI
 

Aralarında Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un da bulunduğu Ankara seçimlerini, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı sıfatıyla kaybeden Mehmet Özhaseki, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam ve Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Büyükgümüş’ün de kızağa çekileceği savunuluyor. 2023 seçimlerine kadar teşkilatlarda yeni bir dinamizm kazandırmak için operasyonun il ve ilçe teşkilatlarına da sıçrayacağı kaydediliyor.

Bu haber toplam 342 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur