SRT Yayın Akışı - 16.10.2019
Son Dakika

İL BAŞKANLARI İSTANBUL SEÇİMİNİ DEĞERLENDİRDİ25 Haziran 2019 - 08:50, Salı

Haberin Fotoğrafları

İlimizde yer alan siyasi partilerin il başkanları, yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini 806 bin 415 oy farkı ile yeniden kazanan Ekrem İmamoğlu’nu ve İstanbul seçimlerini değerlendirdi.

31 Mart yerel seçimlerinde Yüksek Seçim Kurulunun ( YSK) 6 Mayıs'ta verdiği, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi ve CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun mazbatasının iptali" kararı üzerine, İstanbullular  Pazar günü  yine sandık başına gitti. Seçimin sonuçlanması ile birlikte Ak Parti Adayı Binali Yıldırım yüzde 44.99 oy oranı ve 3 milyon 935 bin 453 oy alırken, CHP Adayı Ekrem İmamoğlu yüzde 54.21 oy oranı ve 4 milyon 741 bin 868 oy aldı. İlimizde yer alan siyasi partilerin il başkanları, 806 bin 415 oy farkı ile seçimi kazanan İmamoğlu’nu ve İstanbul seçimlerini değerlendirdi.

HALKIN İRADESİ

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ak Parti  İl Başkanı  Yunus  Tever, “İstanbul seçimlerinde sandığa yansıyan halkın iradesine saygı duyuyoruz. Milletin iradesi bu şekilde oldu. Biz AK Parti olarak bundan sonraki süreçte demokrasiden, hukukun üstünlüğünden ve milletimizin iradesinden ödün vermeden ‘2023 Lider Ülke Türkiye’ vizyonumuz için çalışmalara devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

DEĞİŞİM BAŞLAMIŞTIR

İstanbul seçimlerini değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Erdoğan Isır, “Türkiye’de bir değişim başlamıştır. Sakarya ise bazı metropoldeki değişimlere göre biraz zor oluyor. Ama mutlaka değişim olacaktır. Biz Türkiye’yi aydınlığa çıkartacağız. Seçimde İstanbul örgütümüzün yanı sıra tüm şehirlerden olduğu gibi   Sakarya  örgütümüzün de olağan üstü çalışması vardı. O bakımdan Gençlik Kollarımıza, Kadın Kollarımıza, ilçe başkanlarımıza, destekten dolayı tekrar teşekkür ediyorum.  İmamoğlu’nun 18 günlük başkanlık sürecinde gösterdiği icraatları herkes gördü. Bundan sonraki süreçte de İmamoğlu’ nun halkımız için icraatlarını devam ettireceğini herkes görecek” dedi”

İFTİRALAR ATILDI

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan , “Öncelikle yenilenen İstanbul seçimlerinin İstanbul'lu vatandaşlarımıza, Türkiye’ye ve Türk demokrasisine hayırlı olmasını dilerim. Ülkemiz yaklaşık 8 ay önce seçim atmosferine girmiş ve ülke yönetimi bugüne kadar gelen süreçte büyük zaman ve enerji kaybına uğramıştır. Bu süreçte iktidar ortakları tarafından akıl almaz iftiralarla, aşağılamalarla ve devletin bütün imkanları kullanılarak yürütülen seçim çalışmaları, vatandaşın vicdan muhasebesi yapmasına  sebep  olmuş ve bir önceki seçime oranla büyük bir oy farkıyla Sn. Ekrem İmamoğlu’nu tekrar seçilmesi sonucunu doğurmuştur. Türkiye’nin siyasi kaderinin belirleyicisi olduğumuzu bir kez  daha ispat etmiş olmanın gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Bundan sonra da İYİ Parti olarak iktidar hedefimize yürürken, bu duruşumuzu doğru bulan herkesi yanımızda görmek istiyoruz” dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 214 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur