SRT Yayın Akışı - 13.07.2020
Son Dakika

DOĞALGAZ VE ALTYAPIMIZ YOK5 Temmuz 2019 - 09:59, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, Kömürlük Mahalle Muhtarı Ahmet Uzun’a mahallenin sorunlarını sordu. Muhtar Uzun “En temel sorunumuz doğalgaz ve altyapımız yok. Birde camimizin şadırvanı oldukça kötü durumda. Bu şadırvanı yenilendirmek arzusundayız” dedi

Kendisini  kısaca tanıtan Adapazarı Kömürlük  Mahalle Muhtarı Ahmet Uzun, “1983 Adapazarı Kömürlük Mahallesi’nde doğdum. Hayvancılık ve çiftçilikle uğraşıyorum.  Evliyim 4 çocuk babasıyım. Muhtarlık benim için ilk dönemim. Mahalle sakinleri bana muhtar olmamı çok istediler. Bende bu yola çıkarak muhtar oldum.”dedi.

TEMEL SORUNLAR

Mahallenin temel sorunlarından da bahseden Muhtar Uzun, “Mahallemiz 270 nüfusa hitap ediyor. 70 hane olup, yüzde 50’si çiftçilik, yüzde 50’si ise fabrikalarda çalışarak geçimini sağlıyorlar. En temel sorunumuz doğalgaz ve altyapımız yok. Bunun nedeni ise mahallemizin 18 uygulaması olmamasından yani imar sorunumuzdan kaynaklanıyor. Çocuk parkımız var ama yeterli değil. Bu konuda belediye’ye müracaatımız oldu. İlave parkımız daha yapılacak. Mahallemizde daha öncelerde kullanılan ve daha sonra kapatılan bir okulumuz var.

SPOR KOMPLEKSİ

Milli Emlak’a ait bir alan. Adapazarı Belediyesi’nin “Her mahalleye spor kompleksi” bir sözü vardı. Eğer gerçekleşirse bu alana gençlerimiz için spor kompleksi oluşturmayı hedefliyoruz. Öğrencilerimiz taşımalı sistemle çeşitli okullarda eğitimini sürdürüyor. Bunun yanı sıra Camimizin şadırvanı oldukça kötü durumda. Büyük sıkıntı yaşıyoruz. Bu şadırvanı yenilendirmek arzusundayız. Çünkü köyün maneviyatı bir tek camiidir. Karasu yoluna yakın olduğumuzdan dolayı dışardan insanlar gelip bu camide ibadetini yapıyorlar. Bunu yanı sıra erkeklerin ve gençlerin dinlenebileceği köy konağı var ama bayanlarımız için yok. Bu anlamda mahallemize aile bahçesi tarzından bayanların ve ailelerin dinlenebileceği bir mesire alanı oluşturmak istiyoruz. Tabiî ki yapılacak hedeflerim var. Muhtarlık adayı olunca bunu halkıma söylemişti. Beş yıllık bir hizmet sürem var. Bu süre içersinde eksiklikler tamamlanırsa tabiî ki belediyenin vereceği imkanları sayesinde çok iyi olacağını inanıyorum.” dedi.

Bu haber toplam 352 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar