SRT Yayın Akışı - 15.08.2020
Son Dakika

TATİLİ ERKEN BİTİRDİLER6 Temmuz 2019 - 21:44, Cumartesi

Haberin Fotoğrafları

Adabilim Ortaokulu Arapça hazırlık sınıfı 6. sınıf öğrencileri yaz aylarında da ara vermeden Arapça eğitimini sürdürüyor.

Arapça ile ilgili eğitim dönemi içerisinde de öğrenciler ile birçok farklı etkinlik yaptıklarını ifade eden Adabilim Okulları Dil Komisyonu Başkanı ve Arapça Öğretmeni Huriye Tellioğlu “Arapça heceleme, masal ve şiir okuma, bilgi yarışmaları ve yabancı öğrenci davetleri gibi derslerde öğrenmiş olduğumuz bilgileri pekiştirmek amacıyla öğrencilerimizin hem eğlenmesini hem de öğrendiklerimizi pratik hayatta kullanarak bilginin kalıcı hale gelmesini amaçladık” dedi.

On üç haftalık yaz tatilinin eğitim süreci içerisinde çok uzun bir ara olduğuna dikkat çeken Tellioğlu, “Hem dönem içerisinde elde ettiğimiz kazanımların kaybolmaması adına hem de üzerine yeni bilgilerin öğrenilmesi amacıyla Arapça hazırlık sınıfı öğrencilerimizle toplamda 6 hafta içerisinde 72 saati bulan bir kamp yapıyoruz. Verimli bir iki haftayı geride bıraktık. Her hafta ders sonrası da şehir içerisinde bir etkinlik koyarak kampımızın daha keyifli hale gelmesini sağlıyoruz. Bu gayret ve azimle inşallah öğrencilerimiz dünyanın en önemli dillerinden biri olan Arapça’yı iyi seviyede konuşarak ve yazarak orta ve uzun vadede emeklerinin karşılığını alacaklardır” dedi.

Bu haber toplam 281 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar