SRT Yayın Akışı - 16.10.2019
Son Dakika

GRAM RÖVANŞTA9 Temmuz 2019 - 16:23, Salı

Haberin Fotoğrafları

Düğün sezonun başlamasıyla birlikte kuyumcularda hareketlilik arttı. Altın fiyatlarındaki yükselişin devam etmesi nedeniyle takı takacaklar çeyrek altın yerine yine gram altına yöneldi.

Çeyrek altının vatandaşa hala yüksek geldiğini ifade eden kuyumcular, durumu müsait olmayan vatandaşlarının gram altına yöneldiğini söyledi. Kuyumcu Taner Enginler “İşlerimizde bir artış bir yükseliş mevcut şuanda çeyrek altın, yarım altın ve gram altın tarzında.  Fiyatlar yükseldiği için vatandaşlar biraz zorlanıyor” dedi.

VATANDAŞ KARARSIZ

Eskiden piyasaların bu kadar dalgalı olmadığını belirten  Kuyumc Uğur Odabaş, “Son beş senenin en yüksek fiyatları var. Şuan çeyrek, gram ve yarım altın daha çok satış oluyor. Fiyatların biraz yüksek olması sebebiyle vatandaş alımlarda biraz kararsız kalıyor daha çok yakın akrabalar için alınıyor. Çeyrek:420,  gram:245 ve Cumhuriyet altını bin 700 TL aralığında satış yapılıyor.

 İŞLER ATACAK

İşlerinin  artacağını ifade eden  Kuyumcu İsmail Tenekeci  ise, “ İşlerimiz hareketlenmeye başladı. Gurbetçilerin gelmesiyle daha da artacağını düşünüyoruz. Çeyrek altın ve gram altının alımı daha çok ama bunu haricinde takı setleri de talep görmeye başladı. Gram altın daha çok rağbet görüyor” dedi,

AKRABAYA ALTIN

Şu an düğün sezonu olmasına rağmen insanlar altın alamadığını ifade eden Yusuf Odabaş: “Satışlarımız düğün sezonu açıldığından beri bira yükseldi.  Vatandaşlar çok yakın akrabaları  olmadığı sürece  altın almıyorlar. Akrabalarına ise  ya  çeyrek yada gram altın alıyorlar. Gram altına talep daha çok. Buda altının pahalı olmasından dolayıdır.

SATIŞLAR İYİ DEĞİL

Geçen yıla göre gelinlik fiyatları pek değişmese de, gelinlik mağazası sahipleri düğün sezonunun ortasında olmalarına rağmen satışların beklenen düzeyde olmamasından yakınıyor.

Düğün sezonu da açıldı ancak gelinlik mağazaları satışların beklenilen düzeyde olmamasından yakınıyor. Geçen yıla göre fiyatlarda yükseliş olmasa da vatandaşların gelinliğe ayırdıkları bütçe geçmiş yıllara oranla düşüş gösteriyor.   Gelinlik Mağaza  sahibi

Fadıl Saka, “Prenses model daha çok trend. Kırık beyaz ve satılık gelinlik alınıyor. En düşük  2 bin 500 en yüksek 4 bin 800 TL’ ye satış yapılıyor.  Gelinlikçi Vait Çelik ise, “ Bu senenin trendi Helen model. Renk olarak ta  kırık beyaz tercih ediliyor. Vatandaş  genelde satın alıyor.  En düşük 2 bin 500  en  yüksek 7000 TL’ ye satış yapıyoruz” dedi.

 

Bu haber toplam 255 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur