SRT Yayın Akışı - 15.10.2019
Son Dakika

AİLE HEKİMLİĞİMİZ YOK11 Temmuz 2019 - 08:10, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, İstiklal Mahalle Muhtarı Mustafa Gül’e mahallenin sorunlarını sordu. Muhtar Gül “ Büyük bir mahalle olmamıza rağmen aile hekimliğimiz yok hastalar diğer mahallelerdeki aile hekimliklerine gitmek zorunda kalıyorlar” dedi.

Kendisini  kısaca tanıtan Serdivan İstiklal Mahalle Muhtarı Mustafa Gül, “1972 doğumluyu. Evliyim 2 çocuk babasıyım. İki dönemdir muhtarlık görevini sürdürmekteyim. Daha önceki dönemler eski muhtarımız Lütfü Toçoğlu’nun da 2 dönem azalığını yaptım. Daha sonra eski muhtarımız tekrar aday olmayacağını ifade ederek, muhtar olmamı istedi. Bende bu isteği üzerine seçimlerde aday olarak kazandım” dedi.    

SORUNUMUZ YOK

Mahallenin temel sorunlarından da bahseden Muhtar Gül, “Mahallemizde ortalama 22 bin nüfusu var. 15 bin seçmeniz var. Mahallemizde pek fazla sorunumuz yok. Bazı bölümlerde sorunlar var ama bunlar kısa sürede çözülüyor. Asfaltsız ve doğalgazsız hiçbir sokağımız yok. Bunun yanı sıra yeni yerleşim kesimlerde park sorunu yok ancak eski yerleşim yerlerimizde park sorunumuz var. Fakat yapacak boş yer yok. Biliyorsunuz Türkiye’nin ilk ve tek trafik park mahallemizde bulunuyor. Zaman parkımız gibi büyük parkımız var. Mahallemiz 1955 -1956 senesinde Serdivan Belediyesi kurulduktan sonra İstiklal Mahallesi ismi aldı. Mahallemiz 220 adet sokak olup, 17 cadde, 1 bulvarımız var. Bunun dışında ilçe emniyet müdürlüğü, ilçe milli eğitim müdürlüğü gibi resmi kurum binalarımız bulunmaktadır. 2 tane ilk okul, 3 tane orta okul ve 5 tane lisemiz mevcuttur. Ayrıca 7 tane camimiz, mobilyacılar sanayi sitesi, sosyete pazar, spor tesisleri bulunmaktadır.

KÖPRÜ GÖREVİ YAPIYORUZ

 Mahallemizde özellikle Adatıp Hastanesi civarı elit insanlar bulunmaktadır. Mahallemde en büyük eksikliği aile hekimliği olmaması. Vatandaşlar Bahçelievler Kemalpaşa Mahallesi ve Arabacı alanı  Aile Hekimliği’ne gitmek zorunda kalıyoruz. Bu anlamda İstiklal Mahallemize aile hekimliği kazandırmak için bir çalışma sürdürüyorum. Bizler devlet ve vatandaş arasında köprü vazifesini görüyoruz. İşini düzgün yaptıktan sonra pek sıkıntı yaşanmıyor. Hem vatandaşı hem de devleti idare etmek zorundasın. İyi niyet ve güler yüz çok önemli.

GÖREVİMİN BAŞINDAYIM

 Çalışma saatlerime çok dikkat ederim. Sabah 8:30 başlarım akşama kadar görev başındayım. 5 yıl içersinde mahallemiz daha modern haline geleceğine inanıyorum. Teknoloji ilerledikçe ister istemez buna ayak uydurmak zorundasın. Çok şükür mahallemizde çok fazla eksiğimiz yok. Ufak tefekler var. Onları çözdükten sonra da zaten otomatikken kendi kendine refah seviyesine çıkıyorsun. Eski yerleşim komşuluk ve dostluk olarak yeni yerleşime göre iyi. Vatandaşlar en ufak şeyde birbirine koşuyorlar. Bu düzeni yeni yerleşime de uygulamaya çalışıyoruz. Mahalle toplantıları yapmayı düşünüyorum. Çünkü millet birbirilerini tanımıyor. Bir yerde toplanıp herkesi kaynaştırmayı düşünüyorum” dedi.

Bu haber toplam 354 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur