SRT Yayın Akışı - 16.10.2019
Son Dakika

SAKARYA 15’İNCİ SIRADA11 Temmuz 2019 - 09:45, Perşembe

Büyükşehirlerin marka değerlerini belirlemek için yapılan araştırma sonuçları açıklandı. Sakarya, 4 milyar 445 milyonluk marka değeri ile sıralamada 15’inci sırada yer aldı.

İLK KEZ YAPILDI

Türkiye’de ilk kez Büyükşehirler için yapılan ‘Turkey Metropol 30’ araştırması şehirlerin marka değerleri ve marka güçlerini ortaya koydu. Brand Finance ve Curiocity iş birliği ile  toplum, yatırım ortamı ve üretim gücü yönlerinden analiz edilen sonuçlara göre 100 üzerinden aldığı 86,6 puanla marka gücü en yüksek il İstanbul oldu. Sakarya ise 15’inci sırada yer aldı.

 4 MİLYAR DOLAR

30 Büyükşehir arasında 15’inci sırada yer alan Sakarya’nın marka değeri 4 milyar 445 milyon dolar olarak belirlendi. Çalışma için büyükşehir gayrisafi hasılasının tarım, sanayi ve hizmetler olmak üzere üç kırılımda hesaba ayrı ayrı katıldığına dikkat çeken yetkililer, bu hasılaların ileri yıllara göre tahmin edildiğini söyledi. 

Bu haber toplam 305 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur