SRT Yayın Akışı - 02.06.2020
Son Dakika

HEDEF DAHA KALİTELİ EĞİTİM11 Temmuz 2019 - 14:02, Perşembe

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Adapazarı’nda öğretmen ve öğrencinin mutlu olduğu, daha kaliteli bir eğitim ve öğretimi hedeflediklerini dile getirdi.

UYUMLU ÇALIŞMA

Gazetemizi ziyaret Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü  Coşkun Bakırtaş, yeni dönemde ilçede eğitim öğretimin kalitesini daha da yukarıya çekmeyi hedeflediklerini belirtti.  

Adapazarı’nda nüfusun 41’inin öğrenci olduğunu belirten Bakırtaş, “Okul,  öğretmen, öğrenci ve veli olarak bütün kitle ile uyum içerisinde olmamız gerekiyor.  Göreve başlar başlamaz stratejik bir çalışma yaptık. Akademik,  spor, sosyal ve kültürel anlamda neredeyiz belirledik” dedi.

KALİTELİ EĞİTİM

 Eğitimci olarak 724 çalıştıklarını belirten Müdür Bakırtaş,  “Kaliteli bir eğitim ve öğretimin devam etmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aynı zamanda bizler için önemli olan öğretmen, öğrenci ve velinin mutlu olduğu ortamlar yaratmaya çalışıyoruz Öğrencilerin geleceğe hazırlanırken, yaratıcı zihinlerinin sınırlandırılmaması gerekir. Adapazarı’nda çok kaliteli öğretmenlerin olduğuna inanıyorum. Öğretmenlerimizdeki gizli enerjiyi ortaya çıkartarak daha verimli olacağız” dedi.

3 OKUL

Adapazarı’nda daha önce sık sık gündeme gelen hasarlı okullarla ilgili konuşan Bakırtaş, “İl genelinde 9 okul kaldı bu durumda olan. Ancak üç tanesi kullanılmıyor ve okul vasfından çıkmış durumda. İlçemizde ise 3 okul var. Bunlar 21 Haziran, Kurtuluş ve Mehmet Nuri ilkokulları. 21 Haziran İlkokulu’nun güçlendirmesi yapılacak. Mehmet Nuri ve Kurtuluş ilkokulları ise yıkılarak yerine yenileri yapılacak. 21 Haziran’da öğrenciler güçlendirme çalışmaları devam ederken başka okullara kaydırılacak. Kasım ayına kadar orada çalışmaların bitirilmesi planlanıyor” ifadelerini kullandı.  Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 349 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar