TÜBİTAK-TEYDEB DESTEKLERİ SATSO’DA ANLATILDI11 Temmuz 2019, Perşembe

SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya TÜBİTAK Marmara Teknokent yetkilileri ve çok sayıda firma temsilcisi iştirak etti. Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Sakarya’nın teknoloji üretimindeki yeri ile ilgili açıklamalarda bulunarak “Sakarya sadece sanayi üretim merkezi değil, aynı zamanda teknoloji üretim merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. İlimiz; 4 tasarım merkezi ile ülkemizde 12’inci, 18 adet Ar-Ge Merkezi ile 11’inci sıradadır” dedi.

ÜLKENİN KALBİ MARMARA

Çatalbaş konuşmasında şunları dile getirdi:  “Ülkemizin kalbi, en büyük üreticisi ve tüketicisi olan Marmara Bölgesi’nde yer alıyoruz. Doğu Marmara’da yer alan Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Yalova illeri yatırımcıların en çok tercih ettikleri, gelişimini istikrarla sürdüren illerdir ve ülke ekonomisine büyük güç katmaktadır. Ekonomik gelişimi yanı sıra bölge olarak teknolojik alt yapı itibariyle de dikkat çeken bir donanıma sahibiz.

Ülkemizin, dünyanın gelişen teknolojilerini yakalaması için; ürün geliştirebilme, yeni ürünler tasarlayabilme, üretim yöntemi-proses geliştirebilme, yeni yöntemler tasarlayabilme, teknolojilerin kaynağını oluşturan bilimi üretebilme, gibi şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Günümüzde Teknoloji üretme ve kullanma yeteneği, ülkelerin birbirleriyle olan rekabetlerinde üstünlüğü belirleyen en önemli öğe haline gelmiştir” dedi. Fahriye ÖZBEY 

Bu haber toplam 398 defa okundu.