SRT Yayın Akışı - 07.08.2020
Son Dakika

TÜBİTAK-TEYDEB DESTEKLERİ SATSO’DA ANLATILDI11 Temmuz 2019 - 17:10, Perşembe

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile TÜBİTAK Marmara Teknokent işbirliğinde, "TÜBİTAK Marmara Teknokent ve Tübitak - Teydeb Destekleri Tanıtım Programı" SATSO’da gerçekleştirildi.

SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya TÜBİTAK Marmara Teknokent yetkilileri ve çok sayıda firma temsilcisi iştirak etti. Toplantının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, Sakarya’nın teknoloji üretimindeki yeri ile ilgili açıklamalarda bulunarak “Sakarya sadece sanayi üretim merkezi değil, aynı zamanda teknoloji üretim merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. İlimiz; 4 tasarım merkezi ile ülkemizde 12’inci, 18 adet Ar-Ge Merkezi ile 11’inci sıradadır” dedi.

ÜLKENİN KALBİ MARMARA

Çatalbaş konuşmasında şunları dile getirdi:  “Ülkemizin kalbi, en büyük üreticisi ve tüketicisi olan Marmara Bölgesi’nde yer alıyoruz. Doğu Marmara’da yer alan Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Yalova illeri yatırımcıların en çok tercih ettikleri, gelişimini istikrarla sürdüren illerdir ve ülke ekonomisine büyük güç katmaktadır. Ekonomik gelişimi yanı sıra bölge olarak teknolojik alt yapı itibariyle de dikkat çeken bir donanıma sahibiz.

Ülkemizin, dünyanın gelişen teknolojilerini yakalaması için; ürün geliştirebilme, yeni ürünler tasarlayabilme, üretim yöntemi-proses geliştirebilme, yeni yöntemler tasarlayabilme, teknolojilerin kaynağını oluşturan bilimi üretebilme, gibi şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Günümüzde Teknoloji üretme ve kullanma yeteneği, ülkelerin birbirleriyle olan rekabetlerinde üstünlüğü belirleyen en önemli öğe haline gelmiştir” dedi. Fahriye ÖZBEY 

Bu haber toplam 401 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar