SRT Yayın Akışı - 15.10.2019
Son Dakika

MHP’DEN SÜPÜRGE ÜRETİCİLERİNE DESTEK11 Temmuz 2019 - 17:35, Perşembe

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, “Başta Adapazarı sokakları olmak üzere tüm ilimizin sokaklarını Adapazarı süpürgesi süpürsün” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, Kırsal Kalkınma ve Tarım konulu ziyaretlerine devam ediyor. Süpürge üreticilerini ziyaret eden ilçe başkanı iş sahipleri ve ustalardan süpürgeciliğin durumu ile ilgili bilgi aldı. Üreticiler, “Bir zamanlar burada 500-600 civarında esnaf varken şimdi bu rakam 50-60’a kadar düştü. Eskiden Adapazarı çiftçisi süpürge eker, genç kızlar süpürge dikimiyle çeyiz parası toplardı. Onlarca mahalleye ek gelir imkanı olan bu sektör, yıllar geçtikçe bir takım gelişmelerin altında ezildi” şeklinde dert yandı.

BELEDİYE BAŞKANLARI

Süpürge üreticileri temsilcisi Metin Uzunoğlu ise, “Süpürge ekimi yok denecek kadar az. Bundan dolayı son dört yıldır ithalat yapmak zorunda kalınıyor” dedi. Üreticilerin sorunlarını dinleyen MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak ise, “Adapazarı’nın ekonomisinin yanı sıra vazgeçilmez bir kültürel değeri olan süpürgeciliğin günden güne eridiğine şahitlik ediyoruz. Başta Adapazarı sokakları olmak üzere tüm ilimizin sokaklarını Adapazarı süpürgesi ile süpürerek işe başlanabileceğini ve süpürge ekimi için yerel yöneticilerin projeler ortaya koyabileceğini ifade eden Oturak, “Belediye başkanlarımızın bu konuya eğileceğini düşünüyorum” diye konuştu.Huriye Nur ÇAKIR

Bu haber toplam 159 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur