SRT Yayın Akışı - 13.07.2020
Son Dakika

YAĞMURSUYU KANALI ÇALIŞMASI YAPILIYOR15 Temmuz 2019 - 15:20, Pazartesi

Arifiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Arifbey Mahallesi Gün, Gökkuşağı, Ufuk, Yıldız, Yeniay ve Kudüs Caddesi çevresinde yağmursuyu kanalı çalışması yapılıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Arifbey Mahallesi'nde altyapı çalışmalarını başlatarak 1700 metre taşıyıcı kollektör hattı, 2 bin 500 metre de toplayıcı hat olmak üzere toplamda 4 bin 200 metre 600’lük betonarme büz kullanarak yağmursuyu hattı çekiyor. Böylelikle yağışlı havalarda oluşabilecek olası su birikimleri engellenmiş olacak.

SORUNSUZ İLÇE

Çalışmaları yerinde İnceleyen Başkan Karakullukçu; “İlçemizin altyapısı ve üstyapısı ile her yönüyle sorunsuz bir ilçe haline gelmesi için ekiplerimiz plan ve program dâhilinde tespit ettikleri yerlerde aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor. Şu ana kadar yapılan çalışmalarla da Arifiye’mizde yağmur ve su taşkınlarının önüne geçerek, altyapısı yeterli bir Arifiye oluşturmak için aralıksız olarak çalışıyoruz. Çalışmaların 1/3’lük bölümü tamamlanmış olup, geri kalan bölümünü en kısa sürede tamamlayarak, bölgenin yağmursuyu sorununu çözüme kavuşturacağız” dedi. Fahriye ÖZBEY

Bu haber toplam 199 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar