SRT Yayın Akışı - 08.12.2019
Son Dakika

ALTYAPI BİTMİŞ!18 Temmuz 2019 - 17:31, Perşembe

Basın toplantısında konuşan CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, “Herkes net bir şekilde görüyor Sakarya’nın alt yapı sorunu bitmemiş, alt yapısı tamamen çökmüş” dedi.

CHP İlçe başkanı Erdoğan Isır, parti binasında yaptığı basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Şehirle ilgili eleştirilerde bulunan Isır,  “Sakarya’nın gündemi çok fazla. Bu kadar gündem içerisinde her seferinde muhalefet yapmaktan, eleştiri yapmaktan artık utanıyorum. Dün akşam Ferizli’ye gittim Allah kimseye Adapazarı sokaklarında ne arabayla ne de yayan bir şekilde dolaşma fırsatı vermesin. Her taraf kırık dökük doğru düzgün bir otopark yok. Önceki Büyükşehir Belediye Başkanımız yıllardır alt yapının bittiğini söylemişti.  Sakarya’da bundan sonra altyapı yatırımı yok demişti. Herkes net bir şekilde görüyor Sakarya’nın alt yapı sorunu bitmemiş, alt yapısı tamamen çökmüş. Hiçbir şey yapılmamış. Yapılmayacağını zaten biliyorduk bundan sonra yapılacağına da inanmıyoruz” dedi.

KANTİNCİLER

Üniversite ile kantinci esnafı arasında yaşanan sorunlarla ilgili de konuşan Isır, “Siz kendimizi arkadaşlarımızın yerine koyun bir insana burayı 1 ay içerisinde terk edin demek ne kadar doğru? Bir yıl, iki yıl süre verme zorunluluğunuz var. Oradaki arkadaşlarımızın uzlaşmacı bir tavrı var. Diyorlar ki bize bir süre versinler, bizde bunun bir alt yapısını yapalım üniversiteye devredelim. Üniversite de düzgün bir şekilde işletsin” şeklinde konuştu. Fakat bunun karşılığında rektörden hiçbir cevap yok. Hiçbir cevap vermeden direk sözleşmeniz bittiği zaman boşaltın. Duyduk ki bundan sonra üniversiteye yerel basından arkadaşlar giremeyecekmiş. Amaç nedir, ne yapmaya çalışıyorsunuz Sakarya bu kadar konuşamayacak hale mi geldi. İl başkanı, ilçe başkanı sayın vali, sayın büyükşehir belediye başkanı yetkililer bu konuya el atamıyorlar mı?” diye sordu.

ERENLER

Erenler Belediyesi’ndeki T.C ibaresi olmaması ile ilgili de konuşan Isır, “Belediyesi meclis üyelerimiz tarafından Erenler Belediyesinde T.C ibaresi olmadığına dair belediye meclisine bir önerge verilmişti. Bu önerge AKP ve MHP tarafından reddedildi. T.C ibaresi koymaktan niçin bu kara korkuyorsunuz, T.C ibaresinden hiç birimizin utanmadığını çok net bir şekilde biliyoruz.  Bundan önceki belediye başkanımızın yaptırdığı Erenlerdeki sosyal tesis bu sosyal tesise yaklaşık 2 yüz milyon para harcandığı söyleniyor. İşte o tesisi Büyükşehir’e devrettiler Erenler Belediyesi bir tesisi işletemiyorsa niçin yaptı, niçin Büyükşehir’e devretti?” dedi. Selin SARIKURTBAY

Bu haber toplam 266 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

 

Evren TV Programlar