SRT Yayın Akışı - 21.11.2019
Son Dakika

ÇOCUKLARA AFET EĞİTİMİ VERİLDİ19 Temmuz 2019 - 15:28, Cuma

Yaz Kur’an kursu kapsamında çocuklara deprem ve acil durum bilgilendirmesi ve eğitimi verildi.

AFAD tarafından Serdivan Abdülhamit camiinde verilen deprem ve acil durum eğitimine Sakarya müftüsü İhsan Açık da katılarak AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve Abdülhamit camii imamı Abdülhakim Karael’den bilgil aldı. Müftü İhsan Açık, yaz Kur’an kurslarında çocuklara verilen dini eğitimin haricinde başta doğal afetler olmak üzere sosyal hayatta karşılaşabilecekleri zararlardan korunmak için bilmeleri gerekenleri çocuk yaşta vermenin sağlıklı ve bilinçli bir nesil yetiştirmede büyük önem taşıdığını söyledi.

150 ÖĞRENCİ

Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş da doğal afetler konusunda büyük küçük herkesin bilgi sahibi ve eğitimli olması gerektiğini belirterek, bu konuda AFAD olarak yaptıkları çalışmaların haricinde bilinçli ve sağlıklı bir toplum için ailelere de büyük görevlerin düştüğünü söyledi. Öte yandan Abdülhamit Cami imamı Abdülhakim Karael 150 çocuğun deprem ve acil durumlarda ne yapılması ve nasıl hareket edilmesi gerektiği konusunda bilgilendirildiğini belirtti.  Sefa OKUMUŞ 

Bu haber toplam 158 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar