SRT Yayın Akışı - 22.01.2020
Son Dakika

İHH, HAK-İŞ KURBAN İŞBİRLİĞİ20 Temmuz 2019 - 15:44, Cumartesi

İHH İnsani Yardım Vakfı bu yılki Kurban organizasyonunu “İyilikte Payınız Olsun” sloganıyla yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 90 ülke ve bölgede gerçekleştirerek ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefliyor.

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer; İHH İnsani Yardım Vakfı, 2019 yılı Kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 90 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracak. Bu yıl da kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılacak İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek dedi.

Sezer; İHH İnsani Yardım Vakfı, kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken toplumlar arasında bir kardeşlik köprüsü kurmak ve insanlara umut ışığı olabilmek için bölge insanlarını sevgiyle kucaklıyor. İHH, bağışçılarının vekâlet yoluyla bağışladıkları kurbanları dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara ulaştırmasıyla birlikte, Müslümanlar arasındaki kardeşlik, paylaşma ve dayanışma duygularını güçlendirmeyi hedefliyor şeklinde konuştu.

İslam coğrafyasındaki sıkıntılara da değinen Sezer; Yemen’de kriz yedi yıldır devam ediyor. 21 milyon insanın gıdaya ulaşmada sıkıntı yaşadığı Yemen'de iç savaştan dolayı 7 bin insan öldü. 3 milyon insan evini terk etmek zorunda kaldı. Vakfımız, insani krizin yaşandığı Yemen’de mağdur ailelere ulaşıyor. Yemen'de 2017 yılından itibaren 550 binden fazla kişiye gıda kumanyası, yatak, battaniye ve sağlık yardımında bulunduk.

53 ülkede ve Türkiye’deki 76 şehirde bulunan 90 bini aşkın yetim çocuğun her ay düzenli bakımını üstleniyoruz; eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda onlara destek veriyoruz. Her yıl ise dünyanın 135 ülkesindeki 800 bin yetime yardım ulaştırıyoruz dedi.

Sezer; Bağışçılarımız Orhan Camii yanındaki İHH bağış kabul merkezine giderek makbuz karşılığı elden, banka ya da internet üzerinden online olarak ya da derneğimizin 0264 7772444 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yardımlarını yapabilirler diye vurguladı.

Hak-iş İl Temsilcisi ve Hizmet-iş Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir; Sakarya İHH ile daha önceden de bir çok insani yardım çalışmasında işbirliği yaptık. İslam coğrafyasında yaşanlara seyirci kalmayan, üzerimizdeki yükü hafifleten İHH ülkemizin uluslararası en büyük yardım kuruluşlarından birisidir. Bu yönüyle baktığımızda bize de destek olmak düşer. Tüm üyelerimizi hemşehrilerimizi bağış yapmaya davet ediyoruz dedi. 

Bu haber toplam 153 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar