SRT Yayın Akışı - 25.02.2020
Son Dakika

BİZ MAHALLEYİZ AMA KÖY OLARAK KALACAĞIZ23 Temmuz 2019 - 08:05, Salı

Haberin Fotoğrafları

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, Dağyoncalı Mahalle Muhtarı Mustafa Taşkan’a mahallenin sorunlarını sordu. Muhtar Taşkan, Köydük mahalle oldu. Ama burada köy havası var. Bizlerde köy olarak kalmayı tercir ediyoruz” dedi.

Kendisini  kısaca tanıtan Serdivan Dağyoncalı Mahalle Muhtarı Mustafa Taşkan, “1968 Trabzon doğumluyum.1983 yılında Dağyoncalı mahallesine yerleştim. Evliyim 3 çocuk babasıyım. 2009 yılından bu yana muhtarlık görevini sürdürmekteyim. Hizmet için bu görevimi sürdürmekteyim. Dedi.

Mahallenin temel sorunlarından da bahseden Muhtar Taşkan, “Mahallemiz yaklaşık olarak 130 hane mevcut. Nüfus sayımız ise 470 civarındadır. Çoğunluk olarak emekli kesime hitap ediliyor. Geçim kaynağı ise Fındıktır. Mahallemizin herhangi bir sorunu yok. Şuan yeni bir planlama yapılacak mahallemize. Daha önce burası köy olduğu için planlama yoktu. Şimdi Mahalleye dönüşünce planlama çalışmaları başlanacak. Ardından ise altyapılar başlanacak.

 PARKLAR YETERLİ

Çocuk parklarımız yeterince var. Şuan 3 tane var. Mahallemizin halkı genellikle çiftçilikle uğraşmakta. Özellikle bu bölgemizde fındık bahçeleri var. Önceden hayvancılık vardı şimdi ise fındıklığa dönüşüldü. Mahallemize tabiî ki yeni projeler kazandırmak isteriz. Eğer yeni planlamalar hayata geçirilse öncelik olarak altyapı ve doğalgaz getirmeyi hedefliyoruz. Bunları tamamlarsak 5 yıl süre içersinde güzel bir mahallemiz olacaktır. Şuan planımız dar olduğundan dolayı yerleşim fazla olmuyor. Yeni planlama olursa yine aynı şekilde yerleşim dar olacak.

PLANLAMA GENİŞ TUTULUYOR

Çünkü, buraya planlama açılırsa o zaman biri gelip burada ev yapacak. Burası mahalle oldu ama köy havası var. Adamın tavuğu ineği var. Dışardan gelen bir kişi burada bir villa veya ev yaparken tavuğu ve ineği olanı şikayet edecek. O yüzden planlamanın geniş tutulmamasının sebebi bu. Köylü olarak mahalle olduk, ama köy olarak kalmayı tercih ediyoruz çoğunluk olarak. Köylü olmayı daha çok istiyoruz. Biz mahalleyiz ama köy olarak kalacağız” dedi.

Bu haber toplam 635 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar