SRT Yayın Akışı - 22.01.2020
Son Dakika

KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU SATSO’DA ANLATILDI7 Ağustos 2019 - 17:39, Çarşamba

İş dünyasını yakından ilgilendiren yasal düzenlemeler hakkında şimdiye dek çok sayıda bilgilendirme toplantısı gerçekleştiren SATSO, eğitim ve seminerler ile üyelerinin gelişimine destek olmayı sürdürüyor.

BU doğrultuda, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun işbirliği ile SATSO Meclis Salonu’nda ‘6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Uyum Süreci’ konulu seminer gerçekleştirildi.Toplantının açılış konuşmasını yapan SATSO Genel Sekreteri Teyfik Öztürk Kişisel verilerin korunması konusunun önemine değinerek şunları dile getirdi: “Kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen kuruluşların yükümlülüklerini belirlemek amacıyla yürürlüğe giren "6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu" günlük yaşantımıza bütün detaylarıyla girmiş bulunmaktadır.

UYUM SÜRECİ

Yasa ile verilen 2 yıllık uyum süreci sona ermiş ve 2018 Nisan ayı itibari ile yasa tüm hükümleri ile uygulanır hale gelmiştir. Bu tarih itibari ile küçük, orta veya büyük ölçekli tüm şirketlerin ciddi şekilde önlem alması gerekmektedir.

Üyelerimizi konu hakkında aydınlatma amaçlı Kişisel Verileri Koruma Kurumu Şube Müdürü Muharrem Akbaş ve KVK Uzmanı Mert Akçasoy bizlere detaylı bilgiler verecek. Seminerimizin verimli geçmesini dilerim.”

YOĞUN KATILIM

Seminerde konuşmacı olarak yer alan Kişisel Verileri Koruma Kurumu Şube Müdürü Muharrem Akbaş ve Kişisel Verileri Koruma Uzmanı Mert Akçasoy, 6698 Sayılı Kanun hakkında, Aydınlatma yükümlülüğü, silme, yok etme ve anonim hale getirme yükümlülüğü, kişisel veri envarteri hazırlama süreci ve VERBİS sistemi hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdi.Yoğun bir katılımla gerçekleşen toplantıda, Kişisel Verileri Koruma Uzmanı Mert Akçasoy ise,  Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun temel amaçları, kanun kapsamında olan kişiler ve kişilerin sahip olduğu haklar, kişisel verilerin işlenme süreci ve verilerin veri sorumlusu tarafından nasıl işlenmesi gerektiği hakkında geniş bilgiler verdi. Huriye Nur ÇAKIR

Bu haber toplam 268 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar