SRT Yayın Akışı - 22.02.2020
Son Dakika

TERCİHİMİZ KOMPOSTO OLSUN15 Ağustos 2019 - 13:56, Perşembe

Beslenme Uzmanı Fatma Çiftçi, bunaltıcı sıcakların hakim olduğu yaz aylarında vatandaşların soğuk asitli içecekler yerine komposto, şerbet ve salata tüketmeleri gerektiğini söyleyerek çeşitli uyarılarda bulundu.

Sıcak yaz günlerinde sağlıkla ilgili bazı rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor. Tedbir olarak da uzmanlar sağlıklı ve dengeli beslenilmesini öneriyor. Sağlıklı beslenmek için de tüketilen besinlere ayrı bir özen göstermek gerekiyor. Beslenme Uzmanı Fatma Çiftçi, hazır besinlerden uzak durulması gerektiğini belirterek, "Yaz aylarında, sıcaklıkla beraber artan kalp rahatsızlığımız, kroner kalp yetmezliği gibi hastalığımız ortaya çıkmakta.

DENGELİ BESLENME

Bu durumda ortaya çıkan dezavantajları ortadan kaldırmak için her zaman yaptığımız gibi sağlıklı ve dengeli beslenmeye devam etmek durumundayız. Yaz aylarında başka bir tehdit konumuzda çocuklar ve bebekler. Çocuklar ve bebekler, uygun olmayan koşullarda hazırlanan besinleri tüketmeyle beraber, yaz aylarındaki sıcaklık artışıyla beraber ishal gibi sorunlarla karşılaşabilmektedir. Bunları ortadan kaldırmak için tabi ki sağlıklı ve dengeli beslenme yolunda adımlar atmak durumundayız" dedi.

ASİTLİ İÇEÇEK İÇMEYİN

" Çiftçi, "Şerbet ve kompostolar menülerimizde, öğünlerimizde her zaman yer almak durumunda. Menülerimizde asitli içecekler yerine her zaman ve daimi olarak da şerbetli ürünleri ve kompostoları tercih ediyoruz. Biz anneannelerimizden gelen kültürle beraber şerbet ve komposto kültürüyle büyümüş insanlarız. Kola bizim kültürümüze daha sonradan giren bir ürün. Biz Türk mutfağının devamı, öncüsü olarak da tercihimiz kompostolar ve şerbetlerimiz yönündedir.

Bu haber toplam 603 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar