SRT Yayın Akışı - 19.02.2020
Son Dakika

SABAHA KADAR OTURMA EYLEMİ YAPTILAR21 Ağustos 2019 - 17:18, Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) elindeki en kritik askeri fabrikalardan biri olan Tank Palet’in TSK’dan alınıp ASFAT’a devrine CHP’liler Şemsiyeli Park’ta oturma eylemi yaparak tepki gösterdi.

GENİŞ KATILIM

Oturma eylemine CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Genel Başkan Yardımcıları Onursal Adıgüzel, Orhan Sarıbal, Seyit Torun, Fethi Açıkel, İstanbul Milletvekilleri Engin Altay, Mahmut Tanal, Gökan Zeybek, Sibel Özdemir, Yüksel Mansur Kılınç, Emine Gülizar Emecan, İzmir Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Kani Beko, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Aydın Milletvekili İlhami Özcan Aygun, sivil toplum örgütleri, bazı sendika başkanları da katıldı.

ÖZELLEŞTİRME

Eyleme Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman da destek verdi. CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç yaptığı konuşmada, “Tank Palet fabrikası 1975 yılında bizim insanlarımızın, ticaret erbaplarımızın, sokakta gezen emeklimizin, işçimizin, parası alın teri maddi ve manevi desteğiyle kurulmuş bir fabrikadır. Silahlı Kuvvetlere ait bir fabrikadır. Bu mesele Tank Palet özelleştirilmesi meselesi değil mesele vatan millet Sakarya meselesidir.

YURTTAŞIN SORUNU

Bu devir aslında askeri fabrikayı Katar'a devretmek için hülleye başvurdular. Türkiye'de satacak bir şey kalmadığı için sıra askeri fabrikalara geldi. Tank Palet vatandır, satılamaz. Türkiye'nin uyanık kalması lazım. Artık uyuma ayağa kalk Sakarya. Sen önce bu vatana, bu millete, bu ülkeye sahip olacaksın. Uyuma, ülkene sahip çık, vatanını sattırma” şeklinde konuştu.CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ise, “Bu sadece bizim sorunumuz değil, bütün Türkiye'nin, her yurttaşın sorunudur.Tank Palet'i savunmak vatanı savunmaktır” dedi. Eyleme katılan CHP’liler, ‘Tank Palet vatandır, satılamaz’ tişörtleri giydi. Eylem sabah 06:00’da sona erdi.  Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 376 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar