SRT Yayın Akışı - 06.07.2020
Son Dakika

 

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN İLK İZLENİMLER26 Ağustos 2019 - 11:06, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

SAÜ ve SUBÜ’ nün lisans ve önlisans bölümlerine kayıt yaptıran öğrencilerin yoğunluğu dikkat çekti. Heyecanlı oldukları gözlenen öğrenciler, kampüsteki ilk günlerini kayıt işlemlerinin ardından kampüsü gezerek değerlendirdi. İlk kez üniversite kampüsüne

 Stajyer muhabirlerimiz  Aycan Piroğlu ve Cemal Hacıoğlu. Sakarya  Üniversitesi ( SAÜ) ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ne (SUBÜ)  kayıt yaptıran öğrencilerin heyecanına ortak oldular. Stajyer muhabirlerimiz, öğrencilere   Sakarya’yı tercih etmelerindeki  nedenlerini sordular.

İSTEDİĞİM BÖLÜMÜ KAZANDIM

Alperen Demir: İstediğim bölümü kazandım. Yıllardır reklamlar ve dizilerde ufak roller alıyorum ve bu işin eğitimini de almak istediğim için konservatuarda okumam gerekiyordu bende çalışıp bu bölümü Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde tercihte bulundum zaten ilk tercihimdi. Burada yurtta kalmayı düşünüyorum.

HEYECANLA BEKLİYORUM

Ramazan Güler: Aslında ilk tercihim değildi. Bunun nedeni yaşadığım şehirden uzak olmam ama bölümümü okuduktan sonra önümün açık olduğunu düşünüyorum bu yüzden tercih ettim zaten. 3. Tercihimde bu bölümü kazandım şuan mutluyum. Öğretim yılını  heyecanla bekliyorum, ayrıca evde kalmayı düşünüyorum.

BÖLÜM HAYALİMDİ

İbrahim Turan: Üniversiteyi tercih etme sebebim bölümümün Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde olmasıydı. Liseyi de bu bölüm üzerine okudum, bölümüm elektrik elektroniik teknisyenliği olduğu için 2 yıllık  tercih yaptım. Bu meslek benim hayalimdi bu nedenle ilk tercihim olarak kazandım. Yurtta kalmayı düşünüyorum.

İLK TERCİHİM

Bekir Gür: Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinde elektrik bölümünü tercih ettim. Lisede de zaten meslek lisesinden bu bölüm mezunuyum. Üniversiteyi araştırdığım için bölümüm açısından güzel olduğunu fark ettim ve tercihte bulundum. Bu şehirde evim olduğundan dolayı okula evden gidip gelmeyi düşünüyorum.

ŞEHRİMDE OKUMAK İSTEDİM

Hamza Baba: Sakarya’da yaşıyorum üniversite tercihlerimi 2 yıllık kazandığım için  şehrimde okumak  istedim. Bu yüzden ilk tercihimi Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesine bağlı Adapazarı Meslek Yüksek  Okulundaki Perakende satış ve Mağaza Yönetimi bölümünden yana kullandım.

KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM

Sebnem Altuntaş: Sakarya’da yaşadığım için Sakarya Üniversitesi hakkında da çok fazla bilgiye sahibim ve bu şehirde yaşadığımdan dolayı  zorluklarla da karşılaşmayacağımı düşünüyorum bu yüzden tercihim Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden yana oldu.Kendimi şanslı hissediyorum.

İLK TERCİHİM DEĞİLDİ

Elif Küçük: İlk tercihim Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi değildi çünkü istediğim bölüm  bu şehirde bulunmuyor.Bu yüzden istediğim bölümü bünyesinde bulunduran Üniversiteleri ilk tercihlerime yazdım.Bu şehri bildiğim için de son tercihlerimi SUBÜ’den yana kullandım ayrıca burada yaşadığım için yurtta kalmayı düşünmüyorum.

TERCİHİMİ SAKARYA’DAN YANA KULLANDIM

Salih Yiğit Abay: Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi dışında tercih yapmadım çünkü ailemin bana  maddi açıdan destek sağlayabileceğini düşünmüyorum.Puanım 2 yıllık bölümlere yettiği için tercihimi Sakarya’nın ilçelerinde bulunan Meslek Yüksek Okulları’ndan yana kullandım.

YURTTA KALMAYI DÜŞÜNMÜYORUM

 Doğukan Güray: Yaşadığım Şehir İzmit bu yüzden tercih yaparken evime en yakın üniversiteleri tercih etmeye özen gösterdim.2. tercihim de Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesiydi.Okul evime yakın olduğu için yurtta kalmayı düşünmüyorum otobüs ile gidip geleceğim.

PUANIMA UYGUN  BİR  BÖLÜM

Barış Korkmaz: Sınavdan iyi bir puan alamadığım için tercih edeceğim bölümün 4 yıllığına puanım yetmiyordu bu yüzden de puanıma uygun olan bölümlere tercih listemde yer verdim.8. tercihim olan Basın ve Yayıncılık bölümünü okumaya hak kazandım. Arkadaşlarımla birlikte geleceğim için de  apart tutmaya karar  verdik.

ŞEHİR HAREKİTSİZ

İstanbul’un Kartal ilçesinden geldiğini ve  Sakarya’a gelirken kafasında soru işaretleri olduğunu ifade eden iktisat bölümü öğrencisi   Sude Yılmaz duygularını, “İstanbul’dan geldiğim için şehir bana çok hareketsiz geldi. Barınma sorunu ciddi bir eksiklik. Sanırım en çok kış mevsimi ve soğuktan etkileneceğim” şeklinde dile getirdi.

İNTERNETTEN ARAŞTIRARAK GELDİM

Kocaeli’den gelen ve kamu yönetimi bölümü ikinci öğretim öğrencisi olan Ahmet Yıldız. de heyecanını, “Sakarya  Üniversitesi'ni internetten araştırarak geldim. Şirin, sevimli, sevecen bir şehir. Güvenlik açısından bir sıkıntı yok. Ancak eğitim açısından çok avantajlı. Yapılacak şeyler kısıtlı olduğundan kendimizi derse verebiliriz.

Bu haber toplam 683 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar