SRT Yayın Akışı - 02.06.2020
Son Dakika

SAKARYA TALİHSİZLİĞİNİ YIKMALI2 Eylül 2019 - 07:14, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Vatandaşlar, Sakarya’nın gölü, denizi, yaylası ve maden deresi gibi birçok avantajının bulunduğunu ancak kullanılmayan yönlerinden dolayı bir türlü talihsizliğini yıkamadığını ifade ettiler.

Stajyer muhabirlerimiz Aycan Piroğlu  - Cemal Hacıoğlu vatandaşlara,  Sakarya’nın  güzelliklerinden faydalanıyor musunuz? Sakarya’nın güzelliklerine rağmen tanıtımı yeterlimi? Turistlerin gezebileceği bir çok güzel yerlerimiz varken neden turistler şehrimizi yeterince ziyaret etmiyor?    sorusuna cevap aradılar.

ŞEHRİN REKLAMI YAPILMIYOR

Duygu Karakoyun: Turizm konusunda eksiğimiz çok. Bunun birinci sebebi etrafının ve bulunduğu yerlerin yeterince çekici ve temiz olmamasından kaynaklanıyor olabilir.İkinci sebebi ise ulaşımın normal yerlere göre daha zor olması ve yeterince reklam yapılmaması.Şehrimizin tanıtımı daha iyi ve fazla olursa turistlerin dikkatini çekebiliriz.

TANITIM YETERSİZ

Selçuk Küse: Sadece göl, deniz, maden deresi ve bir çok güzelliğimiz, değerlerimiz var. Lâkin hiç bir şekilde tanıtımı da temizliği de  yapılmıyor. Bu üzücü bir durum ve can sakıyor. Biz Sakarya halkı olarak pek gitmiyorsak, turistlerin de gitmemelerine şaşırmamak lazım. Eğer sosyal medyada yeterince reklam yapılırsa, şehrimize daha fazla turist kazandırırız.

GÖRSEL SUNUM EKSİK

Kerem Görüm:  Sakarya’nın avantajları çok.  Tarihi bölgelerinin veya  güzel olup keşfedilmemiş dere, göl, ormanlar, şehir caddelerinin  ve sokaklarının ışıklandırılmaması, hiçbir görsel sunum ve dünyaya yayma gibi bir olay olmadığından ve  turistlerin Sakarya’yı bilmediğinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

REKLAM VE PAZARLAMAMIZ YOK

Oğulcan Tamtürk: Şehrin turizm açısından zenginleşmesi değil de altyapı yollar hastanelere yöneldikleri için  bu yüzden turistler gelemiyor. Bu konuya benim açımdan bakacak olursak reklam ve pazarlamamız çok zayıf. Mesela daha yaylalarımızda şenlikler  ve etkinlikler oluyor. Bunu bile oradaki veya o  milletten olan insanlar biliyor.

KONAKLAMA EKSİK

Yelda Gebeşoğlu: Sakarya’nın  avantajları çok. Ancak bunu yeterli seviyede kullanımı yok. Bakıldığı zaman demiryolu, karayolu ve deniz yolu bağlantıları var. Ama bunları kullanan yok. Biz bu büyük avantajı kaçırıyoruz. Sakarya’daki turistik mekanların, turist görememesinin sebebi etrafında konaklayacak yerlerin olmamasıdır. Sakaryamızın yeterince reklamı yapılmadığı için, turistleri şehrimize çekemiyoruz.

SAKARYA CENNET GİBİ BİR YER

Alper  Ulusal: Sakarya’nın cennet gibi bir yer olmasına rağmen yeterince bu cennetten yararlanıldığını maalesef düşünmüyorum. Bir çok müzemiz, birbirinden güzel yaylalarımız, nehirlerimiz ve göllerimiz var ama tüm bu güzelliklere rağmen hak ettiği değeri göremiyor, yeterince bilinmiyor. Sakaryamızın doğal güzelliklerinin daha çok tanınması ve benimsenmesi için özellikle gençlerimize turlar, geziler yaparak teşvik  etmemiz gerekiyor.

HİÇBİR YERDE YOK

Çünkü bizim sahip olduğumuz güzellikler hiçbir yerde yok. Şehrimiz  merkezi  bir  konumunda. Ancak şehrimiz bu avantajdan faydalanmıyor. Eğer bu şehir talihsizliğini yıkarsa her şey daha güzel olacak. Özellikle şehrin tarihi ve turistlik yerleri iyi değerlendirmesi gerekiyor. Gerçekten Sakarya’ da gezilmesi ve görülmesi gereken birçok alan var.

Bu haber toplam 690 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar