SRT Yayın Akışı - 22.02.2020
Son Dakika

ALIŞVERİŞLERİMİZİ YEREL TÜCCARIMIZDAN YAPALIM3 Eylül 2019 - 13:42, Salı

Okulların açılmasına sayılı günler kaldığını belirten SATSO 12. Meslek Komitesi üyeleri, ebeveynlerin çocukları için okul alışverişlerini yapmaya başladığını ve bu süreçte alışverişlerin Sakaryalı yerel esnaflardan yapılması çağrısında bulundu.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten kitap, kırtasiye, basım, reklam, medya ve yayın kuruluşları komitesi (12. Meslek Komitesi)  aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda  okul, kırtasiye alışverişlerinin Sakaryalı yerel esnaftan yapılması konusu görüşüldü. 12. Meslek Komitesi Başkanı Zafer Bekdemir, konuyla ilgili açıklamalarında şunları belirtti. “Okulların açılmasına az bir süre kalmışken kırtasiye ve okul gereçleri ile ilgili alışverişlerin de yapılmaya başlandığını görüyoruz.

 HEM ŞEHİR HEM DE ESNAF KAZANACAK

Alışverişlerimizi yerel esnafımızdan yaparsak hem şehrimizin esnafı hem de şehrimiz kazanacak ve ekonomimiz canlılık göstermiş olacaktır. Şehrimizin ticareti canlanacak ve bu vesile ile de şehrimizin parası şehrimizde kalmış olacaktır. Bayram, tatil ve okul alışverişi gibi satın almanın yoğun olduğu dönemlerde yerel esnaflarımızın tercih edilmesi onlara sahip çıkmak, kenetlenmek ve onları mağdur etmemek adına çok önemli. Bizler vatandaşlarımızın bu konuya hassasiyet göstereceğine inanıyor, ilimizin kalkınmasına ve büyümesine yardımcı olmak için okul alışverişlerinin Sakaryalı esnaflarımızdan yapılmasını temenni ediyoruz. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 12. Meslek Komitesi olarak yeni eğitim ve öğretim yılında bütün öğrencilere başarılar diliyoruz.” dedi.

TİCARET CANLANACAK

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ da ticaretin yerelde canlanması için bu tür dönemlerin önemini vurgulayarak  “Okulların açılacağına kısa bir süre kala velilerin okul ihtiyaçlarını yerel tüccarımızdan yapmalarını tavsiye ediyoruz. Alışverişlerimizi yerel tüccarımızdan yapalım unutmayalım ki yerel tüccarımızın güçlenmesi ilimizin ekonomisinin canlanması açısından önemlidir. Ayrıca, alışveriş yaparken alınacak ürünün kaliteli olup-olmadığı, sağlık açısından herhangi bir sakıncasının olmaması konusunda da velilerin dikkat etmeleri gerekiyor. Okul alışverişlerinde merdiven altı firmalar ve ürünlerden uzak durulması çok önemli. Vatandaşların alacakları okul malzemeleri ve kırtasiye ürünlerinin CE belgeli olup sağlık bakanlığından izinli olmasına dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz. Yeni eğitim ve öğretim yılında bütün öğrencilere başarılar diliyoruz” dedi.

Bu haber toplam 261 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar