SRT Yayın Akışı - 22.02.2020
Son Dakika

HAK EĞİTİMİ MERKEZİ BOŞALTILDI6 Eylül 2019 - 12:31, Cuma

Uzun yıllardır hizmet veren ve bina hakkında güçlendirme çalışması kararı çıkartılan Karasu Halk Eğitimi Merkezi (HEM), boşaltılarak geçici hizmet verecek olan binasına taşındı.

Yaklaşık 30 yıldır hizmet vermekte olan Karasu Halk Eğitimi Merkezi (HEM) binası, deprem güçlendirmesi ile bakım onarım çalışmaları nedeniyle boşaltılarak geçici hizmet binasına taşındı. 2 Eylül Pazartesi günü başlayan çalışmaların yaklaşık dört ay süreceğini belirten HEM Müdürü Said Özkan, “Ocak ayı ortalarında yenilenmiş ve modern bir görünüme kavuşacak olan mevcut binamızda yeniden hizmet vermeye başlayacağız” dedi. Zemin ve

bina temeli komple kazılarak iki metre aşağıya inildiğini, binanın altına ve çevresine altı adet perde beton duvar ve kiriş ekleneceğini sözlerine ekleyen Özkan, “Yaklaşık iki yıldır, Karasu Halk Eğitimi Merkezi binamızla ilgili deprem etüt çalışmaları yapılıyordu. Çıkan karar neticesinde binamıza deprem güçlendirmesi ile bakım onarım işlemi gerçekleştirilmeye

başlandı. Pazartesi günü binamızı boşalttık ve çalışmalar başladı. Yaklaşık dört ay boyunca, Halk Eğitimi Merkezi binamız hizmet vermeyecek”  şeklinde konuştu.

MODERN GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

 Bu süre zarfında sadece güçlendirme çalışmasıyla sınırlı kalınmayacağını da dile getiren Said Özkan, “Çatımız elden geçecek. Doğalgaz dönüşümü gerçekleştirilecek. Binamızda iç ve dış cephe boyama işlemi yapılacak. Zeminimiz yenilenecek” dedi. Dört ay süreyle Halk Eğitimi Merkezi faaliyetleri, Karasu İmam Hatip Ortaokulu binasında geçici olarak hizmet vermeye devam edecek. Birimlerimiz ve idare odalarımız geçici olarak İmam Hatip Ortaokulu binasında sürdürülecek” diyerek sözlerini sürdüren Özkan, “İlk kayıt, başvuru ve kayıt yenileme gibi işlemler ortaokul binasının giriş katındaki idaremizde gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 166 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar