SRT Yayın Akışı - 05.06.2020
Son Dakika

20 BİN İŞÇİ HEDEFİ16 Eylül 2019 - 12:30, Pazartesi

1.OSB’de genişleme alanındaki firmaların tam kapasiteyle faaliyete geçmesiyle birlikte işçi sayısının 20 bine ulaşması hedefleniyor.

GENİŞLEME ALANLARI

Ekonomik krizin iyiden iyiye kendini hissettirdiği bu dönemde, her şeye rağmen Sakarya 1.OSB(Organize Sanayi Bölgesi) yine yatırımcıların gözde adresi olmayı başardı. Dolululuk oranının her dönem artarak devam ettiği 1.OSB’de genişleme alanları ile birlikte yatırımcı firma sayısı da yükseldi. 1.OSB Müdürü Ahmet Çubuk konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sakarya 1. OSB, 2016 yılında başladığı kamulaştırma sürecini 14 ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak ülkemizde bir ilki başarmış, 164 hektar olan alan büyüklüğünü 112 hektar genişleme alanın da eklenmesiyle 276 hektar alana ulaştırmıştır.

20 BİN ÇALIŞANA ULAŞACAK

Mevcut bölgede ki firmalarda bulunan 10 bin550 çalışan sayısının genişleme alanındaki firmalarında faaliyete geçmesiyle 20 bin 000 çalışana ulaşması hedeflenmektedir. Altyapı çalışmalarının bitirildiği bu alanda firmalar inşaatlarını yaparak üretime geçti. Genişleme alanında 8 firma faaliyete başladı, 10 firma da inşaat çalışmalarında sona yaklaştı. Diğer firmalar da inşaata başlama aşamasında. Ayrıca genişleme alanında bölge yönetimimizin teşvikleri ile 150 dönüm arazide bölgeye küçük sanayi olarak destek verecek ve 216 dükkandan oluşacak Dörtyol Sanayi Kooperatifi ile 34 dönüm arazideki 112 dükkandan oluşacak Galericiler Kooperatifi inşaat çalışmalarına da başlandı.

ÜRETİM VE YAŞAM MERKEZİ

Kamulaştırma yatırım bedeli 550 milyon TL’yi geçen bölgede hızlı bir üretime geçme süreci yaşanacaktır. Projeleri tamamlanan Kreş, Cami ve Ticaret Merkezi inşaatlarına kısa sürede başlanarak bölge yaşanabilir sosyal bir yaşam merkezine gelecektir. Böylelikle Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi çalışma, üretme ve ülke ekonomisine destek olma merkezi yanında çalışanların sosyal yaşam merkezi olma yolunda hızla ilerliyor” şeklinde konuştu.   Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 597 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar