SRT Yayın Akışı - 07.06.2020
Son Dakika

Karasu’da ortalık karıştı17 Eylül 2019 - 11:04, Salı

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın, belediyenin bir önceki dönemine ait hazırlattığı rapor Sözcü’ye manşet olunca ortalık karıştı. Hukuk Komisyonu’nun hazırladığı raporun haber olmasıyla CHP’li Gürsel Tekin de Başkan Sarı’yı tebrik etti.

RAPORDAN SONRA

2009-2019 yılları arasını kapsayan döneme ait rapor Karasu’yu karıştırdı. Rapor, 2 Eylül’de Karasu Meclisi’ne sunulmuştu. Raporda, 2009-2019 yılları arasını kapsayan döneme ait raporda, akaryakıtla ilgisi olmayan bir firmadan Belediye'ye akaryakıt faturası düzenlendiği, Belediye'ye bir şirket üzerinden “kereste faturaları” düzenlendiği, aynı aileden kişilerin kurduğu farklı isimdeki firmalara yüklü miktarda para ödendiği gibi çok sayıda yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları yer aldı.

ÇAMUR AT İZİ KALSIN

Sözcü gazetesi dün manşetten bu konuyu gündeme taşıdı. Ardından Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı yazılı bir açıklama yaptı. Sarı yaptığı açıklamada, “Hafta başında ulusal ve yerel basında ilçemiz ve belediyemizle ilgili bizden önceki dönemi ilgilendiren bazı haberler okuduk. Ancak haber başlıklarına ve manşetlerine bakıldığında yansıtılmak istenilen gerçekler değil daha çok partimizi çamur at izi kalsın kabilinden töhmet altında bırakmak ve karalamak olduğu açıkça görülmektedir. Zira biz halkımızın desteği, partimiz ve iktidarımızın gücü ile modern standartlara taşımak istediğimiz ilçemiz Karasu’yu kötüleyen, konusu çarpıtılmış sürmanşetlerle gündem olmak ilçe halkımı ve bizleri fazlasıyla üzmüştür” dedi.

AK PARTİLİ DEĞİL 

“Biz, Partimiz kurulduğundan beri AK Partiliyiz ve bu kimliğimizden asla vazgeçmeyeceğiz” diyen Sarı, “Partimde 7 yıl onurumla hiçbir şaibeye bulaşmadan ilçe başkanlığı görevi yürüttüm. İlişkileri ve ilçemdeki geçmiş dönemin belediye kanadındaki siyasi yaşanmışlıklarını yakinen bildiğimden bizden önceki dönemin AK Partili olduğu söylemi kesinlikle yanlıştır. Geçtiğimiz dönemin belediye başkanı ilk olarak Genç Parti, ardından MHP, bir sonrasında parti değiştirerek AK Parti çatısı altına girmeye çalışmış, girmiş olsa da ancak teşkilat ve AK Parti tabanı tarafından kabul görmemiştir. Bununla beraber 31 Mart 2019 seçimlerine birkaç ay kala CHP ile adı geçip, CHP’nin adayını önceden belirlemesiyle BBP’den belediye başkan adayı olmuştur. Son aylarda AK Partiden istifa ederek BBP’ye geçmiş ve belediye başkanlık görevini BBP çatısı altında sürdürmüştür.

BBP BELEDİYESİYDİ

Bu nedenle devraldığımız belediye Büyük Birlik Partisi belediyesiydi. Bu reel yaşanmışlıklardan da anlaşılacağı üzere beynelmilel bir siyasi kişiliğin ve icraatlarının Partimize mal edilerek haberleştirilmesi üzüm yemek değil, bağcıyı dövme kabilinden bir anlayışın ürünüdür. Bizler gerçek AK Partililer olarak bu duruma son vermek için bu makama geldik. Şeffaf bir çalışmayla, herkesin hak ettiğini vererek ilçemizi yaşam standartlarının en üst seviyelerine çıkartmaya kararlıyız” dedi.  Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 290 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar