SRT Yayın Akışı - 07.06.2020
Son Dakika

KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ GÜÇLENECEK18 Eylül 2019 - 10:44, Çarşamba

Sırbistan Boşnak Milli Konseyi Başkanı Dr. Jasmina Curic ile bir araya gelen Başkan Alemdar, “Dün olduğu gibi bugün de yarın da Bosna’daki kardeşlerimizin yanındayız. Kardeşlik köprümüzü daha da güçlendireceğiz” dedi.

ZİYARET ETTİ

Sakarya Patronlar Platformu 2019-2020 Sezon Açılışı Konuğu olarak Sakarya’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Sırbistan Boşnak Milli Konseyi Başkanı Dr. Jasmina Curic, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a misafir oldu. Ziyarette; Boşnak Milli Konseyi Genel Sekreteri Mirza Haydinoviç, Boşnak Milli Konseyi Başkan Yardımcısı Fuad Baçiçanin, Patronlar Platformu İcra Kurulunda Başkan Yardımcısı Emre Tan ve yönetim kurulu üyeleri de yer aldı.

ORTAK ADIMLAR

Boşnak Milli Konseyi’nin; Sancak bölgesinde yaşayan Boşnakların resmi temsilcisi olduğunu belirten Konsey Başkanı Dr. Jasmina Curic, Bosna’dan Serdivan’a selam getirdiğini ifade ederek; Boşnak kökenli vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Serdivan’la eğitim, kültür ve turizm alanlarında ortak adımlar atmak istediklerini söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, atılacak her adımda Boşnak Milli Konseyi’nin yanlarında olduklarını ifade etti.

YENİ BİR GÜÇ

Alemdar, “Dün olduğu gibi bugün de yarın da Bosna’daki kardeşlerimizin yanındayız. Biz biriz, beraberiz ve bütünüz. Ortak kültürün gelecek nesillere aktarılmasını hedeflediğimiz ve bu düşünceyle hayata geçirdiğimiz Jüstinyen’den Mostar’a Kardeşlik Köprüsü Projemizle, yeni bir gücü ortaya çıkardık. İnşallah bu girişimlerimizi bir adım daha öteye taşıyarak kardeşlik köprümüzü daha da güçlendireceğiz” dedi.

VALİ NAYİR’E ZİYARET

Sırbistan Boşnak Milli Konseyi Başkanı Dr. Jasmina Curic ve meclis üyeleri, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etti.

BÜYÜK HİZMETLER

Ziyarette konuşan Boşnak Milli Konseyi Başkanı Dr. Jasmina Curic, “Sakarya’da okullarda çok sayıda Boşnak kökenli öğrenci öğrenim görmektedir. Buradan mezun olan kişilerin bizim bölgemize gelip büyük hizmetler verdiklerine de şahidiz. Daha fazla yurttaşımızın Sakarya’da öğrenim görmesi için buradaki üniversitelerimiz ile görüşmelerimiz oluyor” ifadelerini kullandı. 

YABANCI ÖĞRENCİ

Vali Ahmet Hamdi Nayir ise, “Bizim büyük bir zenginliğimiz olan iki üniversitemizin de şehrimize farklı katkıları bulunmaktadır. Yabancı öğrenci sayısı bakımından Türkiye’de önde gelen üniversitelerden olduklarını ifade edebiliriz. Bu sayının artarak devam etmesini arzuluyoruz, Sakaryalı vatandaşlarımız da, Sakarya’da yaşayanlar da daha fazla yabancı öğrencinin buraya gelip eğitim görmesinden mutluluk duyuyorlardır” dedi.  Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 113 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar