SRT Yayın Akışı - 05.06.2020
Son Dakika

BALIK BOLLAŞTI TEZGÂHLAR ŞENLENDİ29 Eylül 2019 - 15:34, Pazar

Denizlerde av yasağının 1 Eylül'de sona ermesinin ardından denize açılan tekneler başlangıçlarda pek umduklarını bulamazken, birkaç gündür bol balıkla limanlara dönüyor.

Sezon başından beri ilk kez tezgahlarında bu kadar bol balık çeşitlerinin olduğunu belirten balıkçılar palamudun da yavaş yavaş kendini göstermeye başladığını bunun da umut verici olduğunu söylediler. Balıkçı esnaflarından Kadir Pınar, balık çeşitlerinin bol olmasının hamsinin fiyatını düşürdüğünü belirterek “Bugün itibariyle tezgahlarımızda hamsi, sargan, mezgit bol. Palamut yine yok denilecek kadar az. Hamsi yavaş yavaş irileşmeye başladı. Dolayısıyla fiyatlarda aşağıya düşmeye başladı. Hamsi iki gün önce 20 TL idi, ancak fiyatı giderek aşağıya doğru düşüyor bunun da nedeni diğer balıkların bol olmasından kaynaklanıyor. Palamudun dışında hepsi bol diyebiliriz” dedi.

TEZGAHLAR ŞENLENDİ

Esnaflardan Emin Avcı da bu günlerde tezgâhların yavaş yavaş şenlenmeye başladığını ifade ederek “Bu aralar balık bol gelince tezgahlarımız yavaş yavaş şenlenmeye başladı. İnşallah daha da bollanır. Şu anda yerli hamsimiz var. Tezgâhlarımızda hamsinin yanı sıra mezgit, barbun, sargan. İstavrit çeşitlerimiz var. İlerleyen günlerde inşallah daha da bol olacak. Üç dört günden beri balık gelmeye başladı. Bir hafta önce kilosu 25 TL olan hamsi şu anda 10-15 TL civarında. Bol olunca fiyatı da düşüyor. Palamut 2-3 gün önce kendini gösterme başladı yavaş yavaş irileşiyor. inşallah o da bollanır. Sezonumuz başlangıçta kötüydü birkaç gündür çeşit biraz bol olunca herkesin yüzü güldü diyebiliriz“ ifadelerini kullandı.

Hamsinin kilosu 10, istavrit 15, palamut 15-25, mezgit 25-35, sargan 20-35, barbun 35-40 TL’den satılıyor.

Bu haber toplam 294 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar