SRT Yayın Akışı - 05.06.2020
Son Dakika

BU MESLEKLER RAĞBET GÖRÜYOR7 Ekim 2019 - 15:44, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin yaptığı çalışmayla Türkiye’de istihdamı en kolay olan 10 meslek kolu belirlendi.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin araştırmasında üniversitelerin bölüm bazında iş bulma süreleri, ilk bir yıl içerisindeki istihdam ve kamuda işe girme oranları, ortalama maaşları, istihdamın sektörlere göre dağılımı ve başka bilgileri içeren istatistikler yer aldı. Ofisin resmi adresi olan univeri.cbiko.gov.tr üzerinden duyurusu yapılan araştırmaya göre sonuçlar, YÖK mezun verisi ve SGK istihdam analizlerine göre belirlendi. İstihdam oranı en yüksek meslekler şu şekilde: Pilotaj, eczacılık, fizyoterapi, odyoloji, tekstil mühendisliği, hemşirelik, inşaat mühendisliği, mimarlık, gıda mühendisliği, diş hekimliği.  

Bu haber toplam 108 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar