SRT Yayın Akışı - 05.06.2020
Son Dakika

VERİLER TEK PLATFORMDA7 Ekim 2019 - 16:05, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Coğrafi Bilgi Sistemi’yle bakanlığa bağlı tüm okul ve tesislere ilişkin verileri tek bir platformda topladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 2023 Eğitim Vizyonu’nda yer alan veriye dayalı yönetim anlayışı kapsamında, bakanlığa bağlı okul ve tesislere ilişkin verilerin yer aldığı Milli Eğitim Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemi’nin (MEBCBS) tanıtım toplantısı düzenlendi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Toplantı Salonu’nda düzenlenen MEBCBS tanıtım toplantısında konuşan Bakan Ziya Selçuk, “Oluşturulan veri tabanıyla tapu bilgisi, fotoğraf, kullanım türü, derslik sayısı gibi her türlü bilgiye çok rahat bir şekilde ulaşma imkânına kavuşmuş oluyoruz” dedi. 

Bu haber toplam 120 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar