SRT Yayın Akışı - 05.06.2020
Son Dakika

YENİ GÖZDE MESLEK ‘‘KÖPEK EĞİTMENLİĞİ’’8 Ekim 2019 - 15:16, Salı

Haberin Fotoğrafları

Veteriner Hekimler Odası eski Başkanı Mustafa Yıldız, köpek eğitmenliğinin doğayı ve hayvanları sevenler için gözde bir meslek olduğunu ifade etti.

DOĞAYLA İÇ İÇE OLMA

Köpek eğitmenliğinin hayvanlarla ve doğayla iç içe olmayı seven insanlar için güzel bir fırsat olduğunu belirten Mustafa Yıldız, ‘Köpek eğitmenlerinde yarışmalar gerek ülke gerekse dünyanın değişik şehirlerinde bulunma ve de gezme fırsatı da vermektedir.Bu sayede değişik kültürleri tanıma farklı kültürlere sahip insanlarla bir araya gelme fırsatı da tanımaktadır’ dedi.Ekonomik açıdan bakıldığında diğer mesleklere oranla daha iyi bir getirisi olduğunu söyleyen Mustafa Yıldız ‘Dediklerimi araştıranların köpek eğitmenliğine hevesleri daha da artacaktır” diye konuştu.

YABANCILARI GERİDEN TAKİP EDİYOR

Ülkemizde, köpek eğitmenleri sayısının son derece az olduğunu dile getiren Mustafa Yıldız “Yurt dışında bu konuyu incelediğinizde karşınıza ciddi rakamlar çıkmaktadır.Bizler maalesef yabancıları geriden takip ediyoruz.Her geçen gün bu fark azalacaktır.Evcil hayvan besleyenlerin sayısı süratle her geçen gün artacaktır” dedi.

GENÇLER İÇİN İYİ BİR GELİR KAPISI

Köpek eğitmenliğinin hem maddi hem manevi zenginliğinden bahseden Mustafa Yıldız. “Gençlerin bu mesleği araştırmalarını tavsiye ederim, hem güzel bir yaşamları hem de güzel bir gelirleri olur” dedi ve tüm gençlere güzel bir gelecek diledi. Anıl ÜSTÜN

Bu haber toplam 228 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar