SRT Yayın Akışı - 05.06.2020
Son Dakika

ANNE SÜTÜ HER BEBEĞİN HAKKIDIR9 Ekim 2019 - 16:07, Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

Emzirme haftası nedeniyle Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Akyazı Devlet Hastanesi işbirliği ile Devlet Hastanesinde açılan stantta gebelere, emziren annelere ve yakınlarına danışmanlık hizmeti verildi.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz “Yarınlarımızın daha sağlıklı olması, bütün bebeklerimize anne sütüyle beslenme hakkının verilmesi, hiçbir bebeğin bu haktan mahrum bırakılmaması, konunun önemi ve gündem oluşturması amacına yönelik 1-7 Ekim tarihleri tüm dünyada emzirme haftası olarak kutlanmaktadır. Bizde İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi Başhekimliği ile ortaklaşa olarak Devlet Hastanemizde açtığımız stantta konu detaylı bir şekilde anne adaylarına, emziren annelere ve yakınlarına anlatılmaktadır. Bu konu diğer Sağlık Kuruluşlarımızda da aynı ciddiyetle hafta boyunca müracaat edenlere anlatılmaya devam edecektir”

EMZİRMENİN YARARI

 Emzirmenin  faydaları  hakkında da bilgi veren  Dr. Yılmaz, “ Emzirme anne ve bebek arasındaki bağı güçlendirir. Bebeklerde mutluluk ve güven duygusunu geliştirir. Bebeğin psikolojik gelişmesini olumlu etkiler. Bebeğin çene ve diş gelişimini sağlar. Anneyi meme kanseri, rahim ağzı kanseri, yumurtalık kanseri gibi kadınlara özel kanser türlerinden kısmen korur. Anneyi ileri yaşlarda kemik erimesinden korur. Şeker hastası annelerde insülin ihtiyacını azaltır.” 

Bu haber toplam 111 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar