SRT Yayın Akışı - 06.06.2020
Son Dakika

NİTELİKLİ ELAMANLARA İHTİYAÇ VAR11 Ekim 2019 - 17:30, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Okul-Sanayi İşbirliği kapsamında; Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Ecoplas fabrikasının Genel Müdürü Bülent Yazıcı, 1. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü yetkilisi Harika Kuloğlu Kılıç ve okul-sanayi istihdam koordinatörü Tayfun Serbes

Okuldaki atölyeleri inceleyen yetkililer alanda yapılan üretim çalışmaları hakkında teknik Müdür Yardımcısı Abdülkadir Boz ve Makine Teknolojisi Alan Şefi Mustafa Serdar Mutlu’dan bilgi aldılar. Ayrıca okulda yeni açılan Plastik Teknolojisi alanıyla ilgili ihtiyaçlar belirlenip bunların ne şekilde temin edileceği hakkında fikir alışverişinde bulundular.

USTA YOK

Okuldaki eğitim ortamlarında kullanılan makinelerin bu alanda faaliyet gösteren birçok işletmede bile olmadığını dile getiren Ecoplas Genel Müdürü Bülent Yazıcı bölgede plastik kalıpçılığı üzerine yetişmiş usta bulmakta zorlandıklarını, bu nedenle plastik teknolojisi alanının açılmasının önemli olduğunu kaydetti.

DOĞRU ANLATIM

Plastik teknolojisi alanının öneminin tüm öğrencilere doğru bir şekilde aktarılması gerektiğini ifade eden Ecoplas Genel Müdürü Yazıcı ülkemizin bu alanda yetişmiş nitelikli elemanlara ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu anlamda üzerine düşen her türlü sorumluluğu almaya hazır olduklarını dile getirdi. 

TEŞEKKÜR ETTİ

Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Plastik Teknolojisi alanının açılmasını sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sektör temsilcileri adına teşekkür eden Ecoplas Genel Müdürü Yazıcı, öğrencilerin ufkunun açılması için Sakarya ve Gebze'deki fabrikalara yakın zamanda ziyaret düzenleyeceklerini belirtti. Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 92 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar