SRT Yayın Akışı - 06.06.2020
Son Dakika

DERGİLERİ TANIYIN11 Ekim 2019 - 17:48, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Sakarya Üniversitesi Alegori ve Şiir Topluluğu tarafından “Dergâh Dergisi” adlı söyleşi düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan söyleşiye yazar Dergâh Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ali Ayçil konuşmacı olarak katıldı. Söyleşiye Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Daşcıoğlu ile öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.Dekan Prof. Dr. Daşçıoğlu, konuşmasında dergileri daha yakından tanımak ve takip etmek gerektiğini belirterek, Dergâh Dergisinin de topluma zemin oluşturduğunu söyledi. Cemal Süreyya’nın “Dergiler edebiyatın damarlarıdır, orada canlılık vardır” sözünü alıntılayan Daşçıoğlu, Dergâh Dergisinin geçmişteki ve günümüzdeki yazarlarını ve editörlerini anlattı.

KİTAP ÖNERİLERİ

Ali Ayçil de öğrencilere okumaları gereken kitap önerileri vererek konuşmasına başladı. Ayçil, “Dergâh Dergisi yazma enerjisini ortaya çıkartacak bir yere dönüşmüştür. Dergâh Dergisinin açıklanamaz bir gücü vardır. Bu güç nasıl ortaya çıkar? Dergâh, edebi bilinci yüksek olan yayın bilinci tarafından çıkarılmıştır. Edebiyatı edebiyat olarak sunan bir dergidir” diye konuştu.Dergâh Dergisinin edebiyatta bir ağırlığının bulunduğunu söyleyen Ayçil, söyleşinin devamında öğrencilerin sorularını yanıtladı. Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 161 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar