SRT Yayın Akışı - 06.06.2020
Son Dakika

DAMLA PROJESİ GÖNÜLLÜLERİ VALİ NAYİR’İ ZİYARET ETTİ11 Ekim 2019 - 17:57, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Damla Projesi kapsamında ilimize gelen 47 gönüllü genç, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret ettiler.

Çeşitli İllerden proje kapsamında Sakarya’ya gelen gençlerimiz ile ülkemizde okuyan misafir öğrencileri Valilik Toplantı Salonunda ağırlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, tüm gençlerle tek tek tanışarak bir süre sohbet etti. Böylesi yararlı ve önemli bir projeye gönüllü olarak dâhil olan gençleri ilimizde görmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Sakarya’mız Doğu Marmara'da yer alan ve artıları fazla olan bir yer, doğal güzellikleri olan bir yer, zenginlikleri olan bir şehirdir. Eski tarihlerden buyana gelişmiş bir tarımı olduğu gibi, hem büyük sanayi şehirlerine hem limanlara yakınlığı dolayısıyla tercih edilen bir sanayi merkezi konumundadır. Turizm açısından da bakıldığında yine ilimizin artıları çok fazladır. Sakarya Nehri, Sapanca Gölü, ormanlarımız, yaylalarımız, Karadeniz kıyısındaki ilçelerimiz çok miktarda turist çeken yerler arasındadır. İklim olarak bakıldığında İlimiz hem çeşitli tarım ürünlerinin yetişmesine müsait hem de turizme hizmet edebilecek bir yapıya sahiptir. Nüfus olarak baktığımızda Türkiye'nin dört bir tarafından ve aynı zamanda geçmişte Kafkaslardan Balkanlara kadar çok değişik coğrafyalardan göç almış bir şehirdeyiz.

“SAKARYA TÜRKİYE’NİN ÖZETİDİR”

Farklı milletlerin huzur içerisinde bir arada yaşaması ile Sakarya’mız Türkiye'nin bir özetidir diyebiliriz. Sakarya'mızın hem zenginlikleriyle hem de uyum ve huzur şehri oluşuyla övünüyoruz. Sizler de kaldığınız bu süre içerisinde bunları kısmen görmüşsünüzdür, göreceksinizdir. Yüzde 43’ü orman olan bir şehir, ancak yeşillik oranı yüzde 43'ten daha fazladır. Fındık yetiştirilen alanları orman saymıyoruz, diğer meyve ağaçlarının kapsadığı alanlar, fındıklık alanlar da dâhil edildiğinde, daha da yüksek bir oranda yeşile sahip olduğunu görebiliyoruz” dedi. Ziyaretin sonunda gençlerden Sakarya’da yaptıkları faaliyetleri de dinleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, hepsine projeye katkılarından dolayı teşekkür ederek, yaşamlarında da başarılar diledi.  Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 114 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar